Pinna Fidelis - Roble 2020 Magnum

Značka: Pinna Fidelis

Láhev o objemu 1,5 v dřevěném boxu, vhodný společník na večírek nebo jako dárek pro znalce. 100% Tempranillo

Dostupnost Skladem
670 Kč
Pinna Fidelis - Roble 2020 Magnum
Značka: Pinna Fidelis

Objem 1,5L  magnum láhev, ideální jako dárek nebo na večírek!

Víno s dokonale zakulaceným tříslem a vyváženou kyselinkou, varianta v lahvi Magnum 1,5 L v dřevěné krabici je skvělým dárkem za dobrou cenu. Hrozny jsou pečlivě kontrolované a sklízené ručně v momentě optimální zralosti. Macerace trvá 25 dnů, následuje 4měsíční zrání v sudech z amerického a francouzského dubu.

Víno má čistou, tmavou třešňově červenou barvu s fialovým odstínem. Na nose dominuje čerstvé červené bobulovité ovoce (jahody, maliny, červený rybíz) v kombinaci s dřevem a balsamikovými tóny. V ústech je ovocné, s dokonale zakulaceným tříslem a vyváženou kyselinkou. Jednoduché a příjemné pro každodenní pití.

Podávat při teplotě 18°C. Skvěle ladí s tapas, španělskými embutidos (jamón, chorizo, salchichón) a tradičními španělskými dušenými pokrmy.


 

Doplňkové parametry

Kategorie: Španělsko
Klasifikace: Roble
Objem: 1,5 l
Obsah alkoholu: 14 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Tempranillo
Ročník: 2020
Vinařská oblast: Ribera del Duero
Země původu: Španělsko

Pinna Fidelis, založené v roce 2001 jako hrdý symbol města Peñafiel, je klenotem v srdci vinic Ribera del Duero. Věrné tradičním metodám, předávaným více než sto let z generace na generaci, vyniká zejména v pěstování odrůdy Tinta del País (klon Tempranillo). Vinařství Pinna Fidelis spojuje moderní zázemí s bohatou historií, což oslovuje náročné milovníky vín. S podporou vinařské turistiky si získává srdce těch, kteří ocení výjimečnou kvalitu a jemnou chuť. Silný tým pracující společně od počátku představuje klíčový kámen, na kterém stavíme od roku 2001, s neustálým zdokonalováním naší dovednosti a lásky k vínu.

Vinice se táhnou úzkým pruhem při řece Duero, s půdou chudou na živiny a vysokým obsahem vápence. Extrémní podmínky jsou výzvou pro vinnou révu, která se však díky svým kořenům vypořádává s nástrahami sucha.

S nízkými polohami pokrytými oblázky a pískem a vyššími polohami s různorodými půdami, včetně jílu a vápenitého štěrku, jsou vinice pestrobarevným paletou terroir. Filozofie Pinna Fidelis spočívá v odhalování těchto unikátních vlastností a transformaci terroiru na vína plná struktury, elegance a velkého potenciálu.

Hrozny jsou pečlivě sklízeny ručně a podstupují přísný proces třídění před macerací. Staření v kvalitních amerických a francouzských barikových sudech jim propůjčuje výjimečnou osobnost, charakteristickou pro vína Pinna Fidelis. Každá láhev nese nejen výsledek vinic, ale i příběh vášnivého oddaného týmu, který spojuje tradici s moderním uměním výroby vína.