Pinna Fidelis - Vendimia Seleccionada 2018

Značka: Pinna Fidelis

Výběrové autorské víno, které se vyrábí jen v nejlepších ročnících. Víno z velmi starých vinic.

Dostupnost Skladem
1 050 Kč
Pinna Fidelis - Vendimia Seleccionada 2018
Značka: Pinna Fidelis

Ruční sklizeň nejlepších hroznů v optimální zralosti vytváří víno z vinic starých minimálně 65 let, umístěných ve vysokých polohách s chudou půdou. Stresované keře produkují nízký objem hroznů, avšak s vysokou kvalitou, koncentrovaným aroma a jemnými tříslovinami.

Macerace trvá minimálně 40 dnů, následovaná malolaktickou fermentací v nových amerických dubových sudech. Víno poté dozrává ve francouzských dubových sudech po dobu alespoň 19 měsíců, s pravidelnou batonáží a přečerpáváním.

Barva vína je živá třešňově červená s fuchsiovými odstíny. Intenzivní aroma zralých malin, kakaa, skořice, čerstvě pražené kávy a vanilky přechází do tónů kompotovaného ovoce, švestek, rozinek a bylinných nuancí. V chuti je víno silné, avšak delikátní, s sametově hladkými tříslovinami. S extrémním potenciálem pro zrání v lahvi.

Ideální podávat při teplotě 18 °C. Skvělý doplněk k jehněčímu z pece, dušenému masu s omáčkou nebo švestkovému dezertu.


 

Doplňkové parametry

Kategorie: Španělsko
Klasifikace: Especial
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 15 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Tempranillo
Ročník: 2018
Vinařská oblast: Ribera del Duero
Země původu: Španělsko

Pinna Fidelis, založené v roce 2001 jako hrdý symbol města Peñafiel, je klenotem v srdci vinic Ribera del Duero. Věrné tradičním metodám, předávaným více než sto let z generace na generaci, vyniká zejména v pěstování odrůdy Tinta del País (klon Tempranillo). Vinařství Pinna Fidelis spojuje moderní zázemí s bohatou historií, což oslovuje náročné milovníky vín. S podporou vinařské turistiky si získává srdce těch, kteří ocení výjimečnou kvalitu a jemnou chuť. Silný tým pracující společně od počátku představuje klíčový kámen, na kterém stavíme od roku 2001, s neustálým zdokonalováním naší dovednosti a lásky k vínu.

Vinice se táhnou úzkým pruhem při řece Duero, s půdou chudou na živiny a vysokým obsahem vápence. Extrémní podmínky jsou výzvou pro vinnou révu, která se však díky svým kořenům vypořádává s nástrahami sucha.

S nízkými polohami pokrytými oblázky a pískem a vyššími polohami s různorodými půdami, včetně jílu a vápenitého štěrku, jsou vinice pestrobarevným paletou terroir. Filozofie Pinna Fidelis spočívá v odhalování těchto unikátních vlastností a transformaci terroiru na vína plná struktury, elegance a velkého potenciálu.

Hrozny jsou pečlivě sklízeny ručně a podstupují přísný proces třídění před macerací. Staření v kvalitních amerických a francouzských barikových sudech jim propůjčuje výjimečnou osobnost, charakteristickou pro vína Pinna Fidelis. Každá láhev nese nejen výsledek vinic, ale i příběh vášnivého oddaného týmu, který spojuje tradici s moderním uměním výroby vína.