Puiggrós - Exedra Blanc Amphora 2020

Víno stařené v amforách, je plné svěží a elegantní. Dominují zde tóny medu, citrusové kůry a výrazná stopa minerálů.

Dostupnost Skladem
480 Kč
Puiggrós - Exedra Blanc Amphora 2020

Víno s původem z 80 let starých vinic v nadmořské výšce 500-650 m představuje vzácný poklad. Půda s vápencovým a minerálním charakterem poskytuje ideální podmínky pro růst hroznů, které jsou ručně sbírány v malých 20kg boxech v říjnu. Omezená produkce dosahuje pouze 9 600 lahví.

Inovativní předfermentační a postfermentační macerace probíhá v amforách s pravidelným monitorováním analytických hodnot. Víno zrálo 6-7 měsíců v amforách a betonových nádržích, stále spočívajíc na kalech. Amfory o objemu 750 litrů, pokryté včelím voskem, jsou dílem starověkého španělského hrnčířství, což dodává vínu organický a nefiltrovaný charakter.

Jeho světle žlutá barva s odstíny slámy odráží bohatou aromatickou paletu s tóny broskví, ananasu, středomořských bylin, pražených ořechů a medu. Na patře dominuje vyváženost teplých odstínů s kyselými tóny citrusové kůry a minerality, vytvářejíc plné, svěží a elegantní víno s dlouhou dochutí. Skvěle se hodí k rybám, mušlím, korýšům a bílému masu. Podávejte při teplotě 6–9 °C.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Španělsko
Klasifikace: naturální
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Grenache Blanc/Garnacha Blanca
Ročník: 2020
Vinařská oblast: Catalunya
Země původu: Španělsko