Quinta da Romaneira - Gouveio Douro 2021

Bílé víno z Portugalska, z nejprestižnější oblasti údolí řeky Douro z lokální odrůdy Gouveio.

Dostupnost Skladem
390 Kč
Quinta da Romaneira - Gouveio Douro 2021

Toto víno má krystalický vzhled a krásná světle zlatou barvu. Intenzivní vůně je ovocná, čistá, svěží a minerální. Chuťově bohaté víno s vyrovnaným a zároveň svěžím projevem. Široká škála ovocných tónů činí z toho vína velké letní víno, ideální k dlouhým večerům, vynikající k grilovaným rybám či bílému masu.

10% vína je fermentováno přímo v sudech z francouzského dubu, v kterém následně zrálo 100% vína. Batonnage probíhá tři měsíce. 90% fermentovalo v nerezovém tanku, nebyla provedena malolaktická fermentace.

Doplňkové parametry

Kategorie: Portugalsko
Klasifikace: DOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Gouveio
Ročník: 2021
Vinařská oblast: Douro
Země původu: Portugalsko

Jedno z nejlepších vinařství současného Portugalska. Rodinná firma s více než 250letou tradici vsadila na k přírodě šetrný přístup k práci ve vinicích i ve sklepě a na tvorbu charakterních a strukturovaných vín tradičního stylu. Jestli je pro mnohé Portugalsko synonymem levných "marmeládových" vín, Romaneira Vás přesvědčí o opaku. Vína z prudkých svahů a teras nad řekou Douro, které jsou plné kamenů a skal Vám ukáží, jak minerální, ovocná a šťavnatá mohou portugalská vína být. Vinařství vyrábí samozřejmě i jedny z nejlepších portských vín v zemi a také skvělý olivový olej, aktuální šampion portugalské "olivové soutěže".