Quinta da Romaneira - R de Romaneira 2019

Červené tiché víno z Portugalska.

Dostupnost Skladem
265 Kč
Quinta da Romaneira - R de Romaneira 2019

Výtečná rudá barva. Jemná a delikátní vůně. Jemně tóny zralého červeného ovoce v chuti. Vyvážené, svěží a harmonické červené víno, které ukazuje, proč budoucnost regionu Douro není jen v portských vínech, ale i klasických červených a bílých

Rok 2016 byl rok velkých extrémů. Do června téměř pořád pršelo a teploty byly max. 20°C. Naopak od června vysoké teploty, i kolem 40°C a žádný déšť. Během vinobraní zase pršelo. Navzdory, nebo právě možná díky tomu se ročník velmi vydařil. Vína jsou svěží a vyvážená a aromaticky velmi vyvážená. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Portugalsko
Klasifikace: IGP
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Touriga Nacional, Tinta Roriz, Touriga Franca, Tinto Cão
Ročník: 2019
Vinařská oblast: Douro
Země původu: Portugalsko

Jedno z nejlepších vinařství současného Portugalska. Rodinná firma s více než 250letou tradici vsadila na k přírodě šetrný přístup k práci ve vinicích i ve sklepě a na tvorbu charakterních a strukturovaných vín tradičního stylu. Jestli je pro mnohé Portugalsko synonymem levných "marmeládových" vín, Romaneira Vás přesvědčí o opaku. Vína z prudkých svahů a teras nad řekou Douro, které jsou plné kamenů a skal Vám ukáží, jak minerální, ovocná a šťavnatá mohou portugalská vína být. Vinařství vyrábí samozřejmě i jedny z nejlepších portských vín v zemi a také skvělý olivový olej, aktuální šampion portugalské "olivové soutěže".