Quinta da Romaneira - Reserva Branco Douro 2021

Bílé víno z Portugalska, z oblasti Douro vyrobené z lokálních odrůd. V chuti je velmi svěží, příjemné a hlavně ovocité. Velmi zajímavé víno.

Dostupnost Skladem
420 Kč
Quinta da Romaneira - Reserva Branco Douro 2021

Vzhledem ke globálnímu oteplování si minerální vína jižní Evropy můžeme vychutnat v českém létě stejně jako u moře. Ale naštěstí nejen v létě. Paradoxně v samotném Portu jsou průměrné teploty nižší než v ČR.

Odrůdové složení: Malvasia 30%, Gouveio 30%, Rabigato 40%.

Jedna třetina zrála v dubových baricích, 2/3 pak v nerezu. Víno je minerální a kulaté, šťavnaté zároveň. Ale odlišným způsobem než to tradičně čekáme od všech Chardonnay, veltlínů či Sauvignonů. Ve vůni najdeme tóny divokého cedru. V chuti šťavnaté tóny elegantního citrusového ovoce.

Doplňkové parametry

Kategorie: Portugalsko
Klasifikace: DOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Malvasia, Gouveio, Rabigato
Ročník: 2021
Vinařská oblast: Douro
Země původu: Portugalsko

Jedno z nejlepších vinařství současného Portugalska. Rodinná firma s více než 250letou tradici vsadila na k přírodě šetrný přístup k práci ve vinicích i ve sklepě a na tvorbu charakterních a strukturovaných vín tradičního stylu. Jestli je pro mnohé Portugalsko synonymem levných "marmeládových" vín, Romaneira Vás přesvědčí o opaku. Vína z prudkých svahů a teras nad řekou Douro, které jsou plné kamenů a skal Vám ukáží, jak minerální, ovocná a šťavnatá mohou portugalská vína být. Vinařství vyrábí samozřejmě i jedny z nejlepších portských vín v zemi a také skvělý olivový olej, aktuální šampion portugalské "olivové soutěže".