Quinta Romaneira - Touriga Nacional Trés Parcelas 2019

Portugalské víno z oblasti Douro, odrůda Touriga Nacional, zraje 11 měs. v dubových sudech.

Dostupnost Skladem
840 Kč
Quinta Romaneira - Touriga Nacional Trés Parcelas 2019

Toto výjimečné Portugalské víno, vytvořené výhradně z odrůdy Touriga Nacional, odráží unikátní charakter tří vinic – Apontador, Tomba Chapéus a Mina – které se liší sluneční expozicí a nadmořskou výškou.

Výsledkem je pozoruhodné víno neuvěřitelné kvality, jehož aromatický profil věrně zachycuje odrůdu. Fermentace v nerezových tancích po dobu 8 dnů s následnou jablečno-mléčnou fermentací, převážně v nerezových tancích s malým podílem dubového zrání. Dále zraje ve francouzských dubových sudech o objemu 225 litrů (38% nových) po dobu 11 měsíců.

V tmavě fialové/vínové barvě se otevírá bohatým aromatem ostružin, borůvek, hořké čokolády a kokosu. Profil vůně se rozvíjí na patře s vrstvami ostružinového ovoce, černých švestek a třešní, které jsou objeté čokoládou, s dotekem pečeného kokosu. Závěr je dlouhý, rozmanitý a doprovázen polibkem skořice, koření a jemných tříslovin.

Doplňkové parametry

Kategorie: Portugalsko
Klasifikace: DOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Touriga Nacional
Ročník: 2019
Vinařská oblast: Douro
Země původu: Portugalsko

Jedno z nejlepších vinařství současného Portugalska. Rodinná firma s více než 250letou tradici vsadila na k přírodě šetrný přístup k práci ve vinicích i ve sklepě a na tvorbu charakterních a strukturovaných vín tradičního stylu. Jestli je pro mnohé Portugalsko synonymem levných "marmeládových" vín, Romaneira Vás přesvědčí o opaku. Vína z prudkých svahů a teras nad řekou Douro, které jsou plné kamenů a skal Vám ukáží, jak minerální, ovocná a šťavnatá mohou portugalská vína být. Vinařství vyrábí samozřejmě i jedny z nejlepších portských vín v zemi a také skvělý olivový olej, aktuální šampion portugalské "olivové soutěže".