Recaredo - Corpinat Relats 2019

Značka: Recaredo

Corpinat, odrůdové složení Xarel·lo, Macabeu, Parellada a Monastrell. Zraje minimálně 18 měsíců v lahvi. Svěží ovocnost s jemnou nazrálostí.

Dostupnost Skladem
550 Kč
Recaredo - Corpinat Relats 2019
Značka: Recaredo

Relats 2019, jedinečný sekt od Recaredo, přináší harmonickou směs odrůd Xarel·lo, Macabeu, Parellada a Monastrell. Oproti ostatním vínům z vinařství se vyznačuje tím, že část hroznů pochází od lokálních pěstitelů, kteří dodržují bio režim. Přestože představuje vstupní víno do apelace Corpinnat, nabízí autentický Recaredo styl s brut nature charakterem. Bublinky jsou elegantní, s vyváženou kyselinkou a svěží ovocností, doplněné jemnou nazrálostí. Tento sekt je cenově dostupným a kvalitním alternativním výběrem k francouzským šumivým vínům.

Corpinnat, pravidla pro získání označení vín, jsou vína s minimálně 18 měsíci zrání na kalech, vinifikována výhradně v prostorách daného vinařství. Mají poměrně přísná pravidla a soustředí se na lokální autochtonní odrůdy Xarel-lo, Macabeo a Parellada. Tento exkluzivní segment, s ambicí konkurovat Champagne, nyní nese chráněnou známku na úrovni Evropské Unie. Tradice, kvalita a odhodlání spojené v jedinečném vínu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Španělsko
Klasifikace: Corpinat
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13,5 %
Obsah cukru: Brut
Odrůda: Macabeo, Parellada, Monastrell, Xarel·lo
Ročník: 2019
Vinařská oblast: Penedés
Země původu: Španělsko

Recaredo, zakládající člen sdružení AVEC, je rodinné biodynamické vinařství s dlouhou tradicí. Specializuje se na produkci výhradně šumivých vín Corpinnat s dlouhým zráním na kvasnicích pod přírodní korkovou zátkou a nulovým dosažením (Brut Nature). Vína zrají minimálně 30 měsíců, některá až 15 let. V roce 2010 se stalo prvním vinařstvím v regionu s biodynamickou certifikací Demeter. S 98 lety od založení oslavují bohatou historii a vášeň pro kvalitní vína.

Corpinnat vzniklo z nesouhlasu předních producentů Cavy s vývojem v oblasti. Sdružení výrobců Corpinnatu (AVEC) opustilo apelaci DO Cava, vytyčilo přísná pravidla a zaměřilo se na lokální odrůdy Xarel-lo, Macabeo a Parellada. Corpinnat musí zrát minimálně 18 měsíců na kalech, a vinifikace probíhá výhradně v prostorách konkrétního vinařství. Jde o kvalitativní a cenově vyšší segment, s cílem konkurovat Champagne. Dnes je Corpinnat chráněnou známkou na úrovni Evropské Unie.