Recaredo - Corpinat Serral del Vell 2017

Značka: Recaredo

Cuveé odrůd 87% Xarel·lo a 13% Macabeu, 80 měsíců zrání v lahvi, tohle je prostě vrchol všech vrcholů!

Dostupnost Skladem
1 190 Kč
Recaredo - Corpinat Serral del Vell 2017
Značka: Recaredo

Serral del Vell 2017

87% Xarel·lo a 13% Macabeu

Tenhle skvostny sekt, vychází z jedinečné lokality s vápencovým podložím. Fermentuje v barikovém sudu. Po kupáži víno zraje 80 měsíců v lahvi. Extrémně nízké výnosy (26,5 hl/ha) zaručují plnost a koncentraci s autentickým vyjádřením místního terroir. Tento sekt od renomovaného španělského vinařství nabízí složitý a komplexní charakter s elegancí, která ho řadí mezi špičková Španělská vína.

Corpinnat, pravidla pro získání označení vín, jsou vína s minimálně 18 měsíci zrání na kalech, vinifikována výhradně v prostorách daného vinařství. Mají poměrně přísná pravidla a soustředí se na lokální autochtonní odrůdy Xarel-lo, Macabeo a Parellada. Tento exkluzivní segment, s ambicí konkurovat Champagne, nyní nese chráněnou známku na úrovni Evropské Unie. Tradice, kvalita a odhodlání spojené v jedinečném vínu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Naturální víno
Klasifikace: Corpinat
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12,5 %
Obsah cukru: Brut nature
Odrůda: Macabeo, Xarel·lo
Ročník: 2017
Vinařská oblast: Penedés
Země původu: Španělsko

Recaredo, zakládající člen sdružení AVEC, je rodinné biodynamické vinařství s dlouhou tradicí. Specializuje se na produkci výhradně šumivých vín Corpinnat s dlouhým zráním na kvasnicích pod přírodní korkovou zátkou a nulovým dosažením (Brut Nature). Vína zrají minimálně 30 měsíců, některá až 15 let. V roce 2010 se stalo prvním vinařstvím v regionu s biodynamickou certifikací Demeter. S 98 lety od založení oslavují bohatou historii a vášeň pro kvalitní vína.

Corpinnat vzniklo z nesouhlasu předních producentů Cavy s vývojem v oblasti. Sdružení výrobců Corpinnatu (AVEC) opustilo apelaci DO Cava, vytyčilo přísná pravidla a zaměřilo se na lokální odrůdy Xarel-lo, Macabeo a Parellada. Corpinnat musí zrát minimálně 18 měsíců na kalech, a vinifikace probíhá výhradně v prostorách konkrétního vinařství. Jde o kvalitativní a cenově vyšší segment, s cílem konkurovat Champagne. Dnes je Corpinnat chráněnou známkou na úrovni Evropské Unie.