René Meyer - Alsace rosé Soif de Katz 2021

Bohatě ovocné růžové víno z odrůd Pinot noir a Pinot gris. Lehce minerální s delší dochutí.

Dostupnost Skladem
370 Kč
René Meyer - Alsace rosé Soif de Katz 2021

Světlounce lososová barva s jemnými stříbrnými odlesky postupně tmavne a získává sytější tóny při ležení. Při prvním nadechnutí vás může překvapit květinovými tóny a meruňkovým nádechem, což evokuje odrůdu Viognier. Později se k nim přidávají aroma červeného ovoce, zejména maliny, a citrusy s bylinkovými akcenty. Chuť je výrazně ovocitá s jahodami, malinami, meruňkami a citrusy, vyvážená příjemnou svěžestí. Rafinovaný, středně plný závěr s minerální slaností v harmonii s ovocnými tóny.

PROCES VÝROBY Domaine René Meyer každý rok na jaře uvede na trh růžové víno, které si získalo velkou popularitu díky etiketě s siluetami koček, názvu Soif de Katz (Kočičí žízeň) a gurmánskému charakteru. Hrozny jsou pečlivě vybrány a lisovány celé, s ohledem na zachování čistoty aroma. Dlouhým kontaktem se slupkami pinotu noir získává víno typickou růžovou barvu. Po fermentaci následuje soutirage, čiření, filtrace a plnění do láhví.

PÁROVÁNÍ Ideální jako aperitiv, vynikne v kombinaci s pokrmy jako Quiche Lorraine, grilované klobásy, sušená šunka a rozličné předkrmy.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Rulandské Modré (Pinot Noir), Rulandské šedé (Pinot gris)
Ročník: 2021
Vinařská oblast: Alsasko
Země původu: Francie

Domaine René Meyer, umístěné v malebném městečku Katzenthal severozápadně od Colmaru, se pyšní dlouhou rodinnou tradicí ve vinařství. S 12,5 hektary vlastních vinic na svazích městečka, většina z nich s jílovito-vápenitým terroirem, produkují vína s bohatostí, plností a kořenitým aromatem. Vinařství v současnosti vede manželský pár Jean-Paul a Magali Meyerovi, kteří představují třetí generaci ve vedení firmy.

Historie vinařství sahá až do roku 1960, kdy začal René Meyer, syn zakladatele Paula Meyera, lahvovat vlastní vína s manželkou Marií. V roce 2000 převzal vedení jejich vnuk Jean-Paul. Nedávná modernizace vinařství zahrnovala instalaci nových technologií a přestavbu výrobních prostor a prodejny s degustační místností. Firma se zaměřuje na marketing a expanzi do zahraničí, podporovaná novým designem etiket, které jsou nejen esteticky přitažlivé, ale i vtipné.

Katzenthal, známé též jako Kočičí Údolí, se nachází v malebném údolí poblíž Colmaru. Městečko s žulovým terroirem poskytuje ideální podmínky pro vinohradnictví. Kromě poloh Grand Cru, jako jsou Schlosseberg, Florimont, Wineck-Schlossberg a Kaefferkopf, se zde nacházejí i další vinice jako Pfoeller, která produkuje výjimečná vína, dokazující potenciál regionu i v chladnějším klimatu.