René Meyer - Riesling Katzenthal - Clos des Escargots 2021

Svěží a lehce minerální Ryzlink, s výrazně ovocným tónem. Aroma meruněk a citrusů, šťavnatá kyselinka. Osvěžující víno!

Dostupnost Skladem
430 Kč
René Meyer - Riesling Katzenthal - Clos des Escargots 2021

SCHNECKENBERG - VÝJIMEČNÝ TERROIR

Montagne des Escargots, známý také jako Schneckenberg, je unikátní terroir ve svazích u města Witzenheim. Jeho nadmořská výška 320 m a terasové pěstování révy zajišťují optimální ventilaci, zatímco vápnitá půda přidává zvláštní charakter. Název pochází od hlemýžďů, kteří zde jsou hojně přítomni. Díky chladnému klimatu se zdejší vína vyznačují osvěžující svěžestí.

PROCES VÝROBY Sklizeň je prováděna ručně s pečlivým tříděním hroznů. Lisování probíhá pomalu v pneumatickém lisu, následuje fermentace a zrání ve velkých dubových sudech (foudre).

DEGUSTACE Víno potěší všechny milovníky ryzlinku díky své příkladné čistotě a klasicismu, charakteristické pro alsaské vína. Jeho světle zlatá barva s jemnými zelenkavými odlesky a svěží buket bílých květů okouzlí hned na první pohled. Ústa jsou živá a plná minerálních tónů, s citrusovými, broskvovými a meruňkovými nuancemi, doplněnými jemnou muškátovou příchutí. Suchý závěr je středně dlouhý.

PÁROVÁNÍ Díky své svěží kyselince je ideálním aperitivem a skvěle doplňuje mořské plody, zejména ústřice. V kombinaci se vyzrálým Comté sýrem vytváří dokonalou harmonii chutí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Ryzlink rýnský (Riesling)
Ročník: 2021
Vinařská oblast: Alsasko
Země původu: Francie

Domaine René Meyer, umístěné v malebném městečku Katzenthal severozápadně od Colmaru, se pyšní dlouhou rodinnou tradicí ve vinařství. S 12,5 hektary vlastních vinic na svazích městečka, většina z nich s jílovito-vápenitým terroirem, produkují vína s bohatostí, plností a kořenitým aromatem. Vinařství v současnosti vede manželský pár Jean-Paul a Magali Meyerovi, kteří představují třetí generaci ve vedení firmy.

Historie vinařství sahá až do roku 1960, kdy začal René Meyer, syn zakladatele Paula Meyera, lahvovat vlastní vína s manželkou Marií. V roce 2000 převzal vedení jejich vnuk Jean-Paul. Nedávná modernizace vinařství zahrnovala instalaci nových technologií a přestavbu výrobních prostor a prodejny s degustační místností. Firma se zaměřuje na marketing a expanzi do zahraničí, podporovaná novým designem etiket, které jsou nejen esteticky přitažlivé, ale i vtipné.

Katzenthal, známé též jako Kočičí Údolí, se nachází v malebném údolí poblíž Colmaru. Městečko s žulovým terroirem poskytuje ideální podmínky pro vinohradnictví. Kromě poloh Grand Cru, jako jsou Schlosseberg, Florimont, Wineck-Schlossberg a Kaefferkopf, se zde nacházejí i další vinice jako Pfoeller, která produkuje výjimečná vína, dokazující potenciál regionu i v chladnějším klimatu.