René Meyer - Riesling Katzenthal Grand Cru Kaefferkopf 2020

Famózní Ryzlink s minerálním tónem. Ovocná expolze chutí, polosuché.

Dostupnost Skladem
590 Kč
René Meyer - Riesling Katzenthal Grand Cru Kaefferkopf 2020

TERROIR: žula, vápenec, pískovec, jíly, aiolické naplaveniny

GRAND CRU KAEFFERKOPF

Vinice Kaefferkopf, poprvé zmiňovaná roku 1338, je mezi Ammerschwihrem a Katzenthalem známá pro svou pestrou půdu z žuly, vápence a pískovce. Těžké jílovité půdy s naplaveninami dodávají vínům robustní strukturu a komplexnost. To činí vína z Kaefferkopfu jedinečnými, silnými a komplexními. Díky ideální expozici a rozmanité půdě je tato lokalita výjimečným terroirem pro Riesling a Gewurztraminer. I když jsou vína zdejších vinic jen zřídka suchá, vždy vynikají mimořádnou čerstvostí, což z nich činí lákavou volbu pro milovníky suchých vín.

PROCES VÝROBY Hrozny jsou ručně sklízeny a před lisováním pečlivě tříděny přímo ve vinici. Lisování probíhá pomalu a šetrně, s alkoholickou fermentací řízenou přirozenými kvasinkami v nerezových tancích s termoregulací. Víno pak zraje na jemných kalech v tancích po dobu 8 - 9 měsíců.

DEGUSTACE Víno má intenzivní žlutou barvu s zlatými odlesky. Jeho bohatý a složitý aroma nabízí širokou škálu vůní od jablek a citrusů po bílé květy a kdoule. Chutná výrazně a plně, doplňují ji tóny medových toastů, jablek, tymiánu a koření. I přes polosuchý charakter překvapí svěžestí a minerálností. Závěr je dlouhý, lahodný a pikantní, díky harmonické eleganci a čerstvosti. Doporučujeme nechat Riesling Kaefferkopf odležet ve sklepě 2 - 3 roky nebo jej před podáváním dekantovat.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: Grand Cru
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Polosuché
Odrůda: Ryzlink rýnský (Riesling)
Ročník: 2020
Vinařská oblast: Alsasko
Země původu: Francie

Domaine René Meyer, umístěné v malebném městečku Katzenthal severozápadně od Colmaru, se pyšní dlouhou rodinnou tradicí ve vinařství. S 12,5 hektary vlastních vinic na svazích městečka, většina z nich s jílovito-vápenitým terroirem, produkují vína s bohatostí, plností a kořenitým aromatem. Vinařství v současnosti vede manželský pár Jean-Paul a Magali Meyerovi, kteří představují třetí generaci ve vedení firmy.

Historie vinařství sahá až do roku 1960, kdy začal René Meyer, syn zakladatele Paula Meyera, lahvovat vlastní vína s manželkou Marií. V roce 2000 převzal vedení jejich vnuk Jean-Paul. Nedávná modernizace vinařství zahrnovala instalaci nových technologií a přestavbu výrobních prostor a prodejny s degustační místností. Firma se zaměřuje na marketing a expanzi do zahraničí, podporovaná novým designem etiket, které jsou nejen esteticky přitažlivé, ale i vtipné.

Katzenthal, známé též jako Kočičí Údolí, se nachází v malebném údolí poblíž Colmaru. Městečko s žulovým terroirem poskytuje ideální podmínky pro vinohradnictví. Kromě poloh Grand Cru, jako jsou Schlosseberg, Florimont, Wineck-Schlossberg a Kaefferkopf, se zde nacházejí i další vinice jako Pfoeller, která produkuje výjimečná vína, dokazující potenciál regionu i v chladnějším klimatu.