Réva Monforte - Barolo DOCG Superiore 2014

Značka: Réva Monforte

Super zážitkové Barolo. Krásná práce se dřevem, 20 měsíců zrání v dubových sudech.

Dostupnost Skladem
980 Kč
Réva Monforte - Barolo DOCG Superiore 2014
Značka: Réva Monforte

Velké víno z vinařství Réva Monforte z Italského Piemontu.

Toto lahodné víno spojující hrozny z různých lokalit do jedinečné směsi. Péče o révu podle metody Guyot podtrhuje jeho kvalitu. Vinice vyniká nadmořskou výškou 300 až 380 metrů, s výhodnou jižní a jihozápadní orientací. Sklizeň probíhá ručně, s ohledem na každý hrozen.

Barva tohoto exkluzivního Barola září v nádherném granátovém odstínu, s jiskřivými rubínovými odlesky. Vůně je poutavá, plná bohatých květinových tónů fialky a růže, jemně proplétající se s nuancemi drobného peckovitého ovoce. Tento vjem je podtržen náznaky jemné kouřovitosti a mineralitou. Na jazyku vás zaujme krémově uhlazená chuť, plná intenzity a nekonečné délky. Toto víno nabízí nejen okamžitý zážitek, ale také velký potenciál pro dlouhodobou zrání ve sklepě.

Doplňkové parametry

Kategorie: Itálie
Klasifikace: DOCG
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Nebbiolo
Ročník: 2014
Vinařská oblast: Piemont
Země původu: Itálie

Moravská stopa v srdci Piemontu, to je Réva Monforte, nevšední zážitek pro náročné klienty.

Přes 35 hektarů pozemků, z toho 23 vinic, s ekologickým hospodařením. šest různých terroirů. Langhe del Barolo a Alta Langa

Vinařská krajina, která zahrnuje velmi odlišné oblasti a představuje všechny aspekty vín této oblasti, od klasického a „monumentálního“ Barola z Cannubi a Lazzarito až po balsamistické a elegantní výrazy Ravera, dosahující svěží a nepublikované poznámky Nebbiolo a Barbera.