Rivetto - Barbaresco Marcarini 2015

Značka: Azienda Rivetto

Úžasné červené víno z Piemontu. Odrůda Nebbiolo zde ukazuje jak krásná a strukturovaná dokáže být. V chuti tóny ovoce a jemný minerální charakter.

Dostupnost Skladem
960 Kč
Rivetto - Barbaresco Marcarini 2015
Značka: Azienda Rivetto

Barbaresco, druhé hlavní víno Piemontu po Barolu, se prezentuje sytou červenou barvou. Jeho široká, intenzivní vůně nese tóny fialek a lékořice. Chuť je pevná, středně koncentrovaná s harmonickými projevy. Víno zrálo v sudech ze slavonského a francouzského dubu, což přispívá k jeho komplexnosti a charakteru.

Barbaresco dokazuje, jak se projev jedné odrůdy může lišit v závislosti na terroiru a poloze vinic. Na kopcích Barbaresco se Nebbiolo prezentuje svou delikátní stránkou, vykazující unikátní charakter místa původu. Tato vína jsou většinou zrazena v sudech z dubu, které dodávají vínům další hloubku a složitost.

Doplňkové parametry

Kategorie: Itálie
Klasifikace: DOCG
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Nebbiolo
Ročník: 2015
Vinařská oblast: Piemont
Země původu: Itálie

Vinařství Rivetto, založené v roce 1902 v italském Piemonte, v Albě, je živým příkladem rodinné tradice předávané z generace na generaci, čtyři generace v tomto případě. Jejich vinice, rozkládající se na 35 hektarech téměř v jednom nepřerušeném bloku na svazích u vesnice Serralunga d'Alba, jen několik kilometrů od slavné obce Barolo, nesou dědictví této regionální klenotnice.

V původním sklepě v obci Sinio se již od začátku minulého století vyráběla tradiční Dolcetto, Barbera a Barbaresco. Klíčovým zaměřením vinařství Rivetto jsou však prestižní Barolo a vynikající Nebbiolo, které se stalo favoritem ve střední kategorii vín. Mezi speciality podniku patří bílé víno Nascetta a zejména jedinečný aromatický Barolo Chinato, který představuje speciální variantu dezertního vína.