Rivetto - Barbera d´Alba DOC Zio Nando 2021

Značka: Azienda Rivetto

Jemná a zároveň hezky strukturovaná Barbera z vinic 80 let starých. Zrála 18 měs. v dubovém sudu.

Dostupnost Skladem
660 Kč
Rivetto - Barbera d´Alba DOC Zio Nando 2021
Značka: Azienda Rivetto

Toto vynikající italské červené víno pochází z regionu Piemonte. Na rozdíl od slavných Barolů a Barbaresc má toto víno kořeny v odrůdě Barbera. Jeho jméno nese po muži, který vinohrad založil v roce 1944. Víno zrálo 18 měsíců ve slavonských sudech, čímž získalo jedinečnou charakteristiku. Jeho intenzivní vůně zralého ovoce a hřejivá chuť doplňují celkově harmonickou strukturu.

Pochází z vinic s více než 80 letou historií, kde se sklízí pouze omezené množství hroznů (4,5 tuny/hektar). Víno pak zraje 18 měsíců ve velkých dubových sudech, následovaných dalšími 9 měsíci v lahvi. Jeho intenzivní vůně zralého ovoce a teplá, příjemná chuť tvoří harmonickou strukturu, která osloví každého milovníka kvalitního vína.

Doplňkové parametry

Kategorie: Itálie
Klasifikace: DOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Barbera
Ročník: 2021
Vinařská oblast: Piemont
Země původu: Itálie

Vinařství Rivetto, založené v roce 1902 v italském Piemonte, v Albě, je živým příkladem rodinné tradice předávané z generace na generaci, čtyři generace v tomto případě. Jejich vinice, rozkládající se na 35 hektarech téměř v jednom nepřerušeném bloku na svazích u vesnice Serralunga d'Alba, jen několik kilometrů od slavné obce Barolo, nesou dědictví této regionální klenotnice.

V původním sklepě v obci Sinio se již od začátku minulého století vyráběla tradiční Dolcetto, Barbera a Barbaresco. Klíčovým zaměřením vinařství Rivetto jsou však prestižní Barolo a vynikající Nebbiolo, které se stalo favoritem ve střední kategorii vín. Mezi speciality podniku patří bílé víno Nascetta a zejména jedinečný aromatický Barolo Chinato, který představuje speciální variantu dezertního vína.