Rivetto - Barolo Leon riserva 2017

Značka: Azienda Rivetto

Velké víno pro opravdové znalce. Víno které můžete archivovat až na 20 let!

Dostupnost Skladem
1 990 Kč
Rivetto - Barolo Leon riserva 2017
Značka: Azienda Rivetto

Toto špičkové italské červené víno pochází z renomovaného regionu Piemonte. Po 5 letech zrání ve vinařství, z toho 3 roky v dubových sudech, je víno Barolo Rivetto připraveno vykouzlit jedinečný zážitek. Speciálně vybrané hrozny vyzařují tmavě rudou barvu s purpurovými odlesky. Vůně s náznakem růžového květu láká k ochutnání. Víno se prezentuje jako plné a strukturované s vyváženým profilem, avšak s dlouhým potenciálem k dalšímu zrání, přičemž dosahuje svého vrcholu. Toto víno je vhodné pro ty, kteří hledají výjimečný lahodný zážitek a jsou připraveni vychutnat si krásu vína z Piemontu.

Mistrovské dílo vinařství rodiny Rivetto. Víno u kterého budete s odstupem času žasnout kam až se může posunout.

Doplňkové parametry

Kategorie: Itálie
Klasifikace: DOCG
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Nebbiolo
Ročník: 2017
Vinařská oblast: Piemont
Země původu: Itálie

Vinařství Rivetto, založené v roce 1902 v italském Piemonte, v Albě, je živým příkladem rodinné tradice předávané z generace na generaci, čtyři generace v tomto případě. Jejich vinice, rozkládající se na 35 hektarech téměř v jednom nepřerušeném bloku na svazích u vesnice Serralunga d'Alba, jen několik kilometrů od slavné obce Barolo, nesou dědictví této regionální klenotnice.

V původním sklepě v obci Sinio se již od začátku minulého století vyráběla tradiční Dolcetto, Barbera a Barbaresco. Klíčovým zaměřením vinařství Rivetto jsou však prestižní Barolo a vynikající Nebbiolo, které se stalo favoritem ve střední kategorii vín. Mezi speciality podniku patří bílé víno Nascetta a zejména jedinečný aromatický Barolo Chinato, který představuje speciální variantu dezertního vína.