Rivetto - Barolo Serralunga d’Alba 2018

Značka: Azienda Rivetto

Úchvatné červené víno z oblasti Piemonte. Odrůda Nebbiolo, zrála 32 měsíců v dubovém sudu. Hodnocení 9,8/10

Dostupnost Skladem
1 340 Kč
Rivetto - Barolo Serralunga d’Alba 2018
Značka: Azienda Rivetto

Nový ročník Barola Serralunga 2018 je tu! Toto víno zrálo 32 měsíců ve velkých sudech, následně ještě 10 měsíců v bariku.

Na rozdíl od tradičních Barol je tento exemplář příjemně pitelný již v mladším věku. Jeho třísloviny nejsou tak agresivní a celkový charakter vína je více ovocný. Přesto zůstává věrný ducha mohutného Barola, kterým se region Piemonte proslavil. Stejně jako ostatní Barola i toto víno zrálo více než 3 roky, v tomto případě ve slavonských dubových sudech.

Doplňkové parametry

Kategorie: Itálie
Klasifikace: DOCG
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Nebbiolo
Ročník: 2017
Vinařská oblast: Piemont
Země původu: Itálie

Vinařství Rivetto, založené v roce 1902 v italském Piemonte, v Albě, je živým příkladem rodinné tradice předávané z generace na generaci, čtyři generace v tomto případě. Jejich vinice, rozkládající se na 35 hektarech téměř v jednom nepřerušeném bloku na svazích u vesnice Serralunga d'Alba, jen několik kilometrů od slavné obce Barolo, nesou dědictví této regionální klenotnice.

V původním sklepě v obci Sinio se již od začátku minulého století vyráběla tradiční Dolcetto, Barbera a Barbaresco. Klíčovým zaměřením vinařství Rivetto jsou však prestižní Barolo a vynikající Nebbiolo, které se stalo favoritem ve střední kategorii vín. Mezi speciality podniku patří bílé víno Nascetta a zejména jedinečný aromatický Barolo Chinato, který představuje speciální variantu dezertního vína.