Terras Mancas Cuvée Blanco 2021

Značka: Terras Mancas

Svěží cuvée 4 galicijských odrůd má v sobě neuvěřitelnou eleganci a svěžest. Víno které si zamilujete!

Dostupnost Skladem
390 Kč
Terras Mancas Cuvée Blanco 2021
Značka: Terras Mancas

Treixadura, Albariño, Godello, Loureiro

Vinařství Terras Mancas, zasazené v magické Galicii na terasách farnosti Trasalba, vydává jedinečné víno z láskyplného výběru hroznů. Ruční sklizeň do 15 kg boxů, předfermentační macerace a pneumatické lisování formují základ pro toto víno. Alkoholové kvašení v nerezových tancích a následné zrání na kalicích podtrhují jeho eleganci.

Světlá žlutozelená barva, intenzivní ovocně-bylinná vůně (citrusy, jablko, ananas) a plné, osvěžující cuvée charakterizují toto víno. Vyvážená chutná harmonie s dobře integrovanou kyselinkou vytváří dlouhou a lahodnou dochuť.

Terras Mancas se opírá o historii pěstování vinné révy v oblasti sahající až do dob mnišů z Oseira před 800 lety. Vinice na terasách 'Bocarribeira' nad řekou Barbantiño o rozloze osmi hektarů zdědily unikátní klimatické podmínky, které dávají vzniknout elegantním vínům s bohatou aromatickou paletou. Vhodné ke kombinaci s plody moře, bílým masem, těstovinami a paellou, tato lahodná vína jsou vytvořena kombinací tradičních postupů a moderních technologií.

Doplňkové parametry

Kategorie: Španělsko
Klasifikace: DO
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Albariño, Treixadura, Godello, Loureiro
Ročník: 2021
Vinařská oblast: Rías Baixas
Země původu: Španělsko