Tiraki - Chardonnay 2022

Chardonnay z Nového Zélandu z oblasti Marlborough. Zrálo v barrique sudech po dobu 10 měsíců. Výrazné a vyvážené víno s delší dochutí.

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Vyprodáno
590 Kč 786,67 Kč / 1 l
Tiraki - Chardonnay 2022

Chardonnay z BIO vinice v Marlborough, Nový Zéland. Ručně sbírané hrozny poskytují komplexní a koncentrované víno. Citrusové jádro s tóny citronového tvarohu a limetky se prolíná s tóny zralého ovoce - nektarinky a broskve. Víno je vrstvené s nuancemi praženého dubu, vanilky a pražených ořechů, vyvážené přirozenou ovocnou sladkostí. Jeho kyselost je elegantně vyvážená, a poskytuje dlouhý a čistý závěr.

Víno prošlo kvašením v barrique a 500l sudech, z nichž byla pětina nových. Poté prošel malolaktickou fermentací a zrál necelý rok. Po této fázi byly sudy sloučeny do tanku a zde víno zrál ještě asi měsíc, než bylo přeloženo do lahví. Víno nabízí výraznou a efektní aromatickou paletu s krémovými tóny a intenzivními nuancemi vanilky a toastovaného dřeva, doplněné o ovocné charakteristiky zralých peckovin a citrusů. Je suché, čisté a středně plné s dobrou kyselinou. Dřevo je vkusně zakomponováno a celkově je víno vyvážené s delším dozvukem.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Nový Zéland
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Chardonnay
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Marlborough
Země původu: Nový Zéland
Položka byla vyprodána…

Novozélandské vinařství Tiraki přináší do světa vynikající vína z vlastních hroznů pěstovaných na rodinných vinicích. Začátek naší cesty souvisí s útěkem před pandemií na Novém Zélandu, kde jsme našli útočiště v Marlborough, oáze klidu obklopené zázračnými horami, jež vytvářejí ideální klima pro výrobu elegantních vín. Respektujeme původní maorské pojmenování tohoto regionu, „Ke Puta Te Wairau“, což znamená „Díra v nebi nad Wairau“. Jméno našeho vinařství, Tiraki, nese hluboký respekt k maorskému dědictví a našim historickým poutům s tímto územím.

Tiraki nejenže vyrábí vynikající vína, ale také představuje objevování nových dobrodružství a zážitků. Chceme, aby naše víno sloužilo nejen jako nástroj pro užívání, ale také jako katalyzátor pro hlubší konverzace a zkoumání. Název našeho vína, „Trhání mraků“, symbolizuje nové začátky a optimismus, kterým se snažíme podělit se světem. Sdílením naší radosti, vášně a touhy po dobrodružství prostřednictvím našeho vína usilujeme o propojení s ostatními lidmi po celém světě.