Tiraki - Pinot Noir 2022

Jemný a lehounký Pinot Noir z Nového Zélandu. Víno je ovocného typu, má samotovou strukturu a velmi jemné taniny. Vynikající víno, které Vás okouzlí.

Dostupnost Skladem
620 Kč 826,67 Kč / 1 l
Tiraki - Pinot Noir 2022

Pinot Noir z Marlborough na Novém Zélandu z BIO vinařství, hrozny jsou zpracované ručně. Tento komplexní a koncentrovaný Pinot Noir se vyznačuje vůní třešní, tmavého koření a fialek. Na patře se snoubí černá třešeň a švestka doris s jemným kořenitým dubem a hedvábnými taniny, které dodávají vínům strukturu, aniž by ztratily svou eleganci.

Víno spontánně kvasí s dílem celých hroznů a maceruje asi tři týdny. Zraje deset měsíců ve francouzských dubových sudech. Jeho barva je spíše světlá. Vůně je čerstvá, čistá a koncentrovaná, s jemnými ovocnými tóny jahod a třešní, doplněná decentním dřevem. V chuti je suché, čisté a středně plné, s příjemně vyváženým ovocným profilem a jemnými třísly. Taniny jsou jemné a hladké, a víno nabízí fajn délku a příjemné pití.

Doplňkové parametry

Kategorie: Nový Zéland
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Rulandské modré (Pinor Noir)
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Marlborough
Země původu: Nový Zéland

Novozélandské vinařství Tiraki přináší do světa vynikající vína z vlastních hroznů pěstovaných na rodinných vinicích. Začátek naší cesty souvisí s útěkem před pandemií na Novém Zélandu, kde jsme našli útočiště v Marlborough, oáze klidu obklopené zázračnými horami, jež vytvářejí ideální klima pro výrobu elegantních vín. Respektujeme původní maorské pojmenování tohoto regionu, „Ke Puta Te Wairau“, což znamená „Díra v nebi nad Wairau“. Jméno našeho vinařství, Tiraki, nese hluboký respekt k maorskému dědictví a našim historickým poutům s tímto územím.

Tiraki nejenže vyrábí vynikající vína, ale také představuje objevování nových dobrodružství a zážitků. Chceme, aby naše víno sloužilo nejen jako nástroj pro užívání, ale také jako katalyzátor pro hlubší konverzace a zkoumání. Název našeho vína, „Trhání mraků“, symbolizuje nové začátky a optimismus, kterým se snažíme podělit se světem. Sdílením naší radosti, vášně a touhy po dobrodružství prostřednictvím našeho vína usilujeme o propojení s ostatními lidmi po celém světě.