Tiraki - Sauvignon blanc 2022

Sauvignon blanc z Nového Zélandu z oblasti Marlborough. Výrazné aroma tropického ovoce jako je passionfruit, guavy a citrusů.

Dostupnost Skladem
440 Kč 586,67 Kč / 1 l
Tiraki - Sauvignon blanc 2022

Sauvignon Blanc z ekologického vinohradnictví v Marlborough na Novém Zélandu představuje autentické vyjádření této odrůdy z této oblasti.

Plné ovocné bohatství s tóny passionfruitu, guavy a citrusů je doplněno náznaky divoké kopřivy a tropického ovoce, které vyústí v mineralitou obohacený závěr.

Krátké zrání na kvasnicích přispívá k plnosti a bohaté textuře vína, které se prezentuje jako ušlechtilý a elegantní novozélandský Sauvignon Blanc. Fermentace při nižších teplotách a následné zrání na kvasnicích po dobu necelého půl roku zajistilo, že víno nabízí čistou, svěží a energickou chuť s výraznou exotickou ovocností a dobrou délkou.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Nový Zéland
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Sauvignon
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Marlborough
Země původu: Nový Zéland

Novozélandské vinařství Tiraki přináší do světa vynikající vína z vlastních hroznů pěstovaných na rodinných vinicích. Začátek naší cesty souvisí s útěkem před pandemií na Novém Zélandu, kde jsme našli útočiště v Marlborough, oáze klidu obklopené zázračnými horami, jež vytvářejí ideální klima pro výrobu elegantních vín. Respektujeme původní maorské pojmenování tohoto regionu, „Ke Puta Te Wairau“, což znamená „Díra v nebi nad Wairau“. Jméno našeho vinařství, Tiraki, nese hluboký respekt k maorskému dědictví a našim historickým poutům s tímto územím.

Tiraki nejenže vyrábí vynikající vína, ale také představuje objevování nových dobrodružství a zážitků. Chceme, aby naše víno sloužilo nejen jako nástroj pro užívání, ale také jako katalyzátor pro hlubší konverzace a zkoumání. Název našeho vína, „Trhání mraků“, symbolizuje nové začátky a optimismus, kterým se snažíme podělit se světem. Sdílením naší radosti, vášně a touhy po dobrodružství prostřednictvím našeho vína usilujeme o propojení s ostatními lidmi po celém světě.