Torre Raone - Trebbiano d´Abruzzo bio 2022

Značka: Torre Raone

Italské suché víno z oblasti Abruzzo. Vinice s východním a jihovýchodním sklonem ve výšce 350 metrů n.m. na jílovito vápencovém podloží.

Dostupnost Skladem
345 Kč
Torre Raone - Trebbiano d´Abruzzo bio 2022
Značka: Torre Raone

Trebbiano d'Abruzzo, suché italské bílé víno, vyniká plnou zralostí vybraných a sklizených hroznů. Krystalicky slámově žlutá barva nabízí konzistentnost, zatímco intenzivní a perzistentní aroma spojuje jemné květinové tóny s náznaky čerstvého ovoce, jako jsou zelená jablka, ananas a žlutá broskev. Chuťově se prezentuje jako suchá, teplá, relativně čerstvá s dobrou strukturou a nuancemi jablka, hrušky a žluté broskve. Pikantní charakter doprovází dlouhou perzistenci, vytvářející vyvážený a harmonický dojem. Toto jemné víno s výraznou mineralitou poskytuje jedinečný zážitek.

Doplňkové parametry

Kategorie: Itálie
Klasifikace: DOC
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Trebbiano
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Abruzzo
Země původu: Itálie

V roce 1997 jsme začali vyrábět víno v Abruzzu, kde se nachází naše vinařství Torre Raone. Založili jsme ho dva přátelé s vášní pro víno a od té doby jsme se věnovali pěstování ekologických vinic v Abruzzských Apeninách. Torre Raone se vyznačuje pestrou krajinou středních Apenin, kde se rozkládají naše vinice ve výšce kolem 350 metrů nad mořem. Opevnění Torre Raone z 11. století dominuje panství, které nyní zahrnuje 29 hektarů vinic, z toho 5 hektarů starých vinic z roku 1969. V roce 2006 jsme začali produkovat organická vína, zanechávajíc stopy naší dlouhé tradice a vášně pro kvalitní víno.