Vina Errazuriz - Estate Merlot Reserva 2022

Značka: Vina Errazuriz

Merlot z vinařství Errazuriz je jedním z největších best-sellerů.

Dostupnost Skladem
215 Kč 286,67 Kč / 1 l
Vina Errazuriz - Estate Merlot Reserva 2022
Značka: Vina Errazuriz

I když vlajkovou lodí Chilského vinařství jsou odrůdy Carmenere a Cabernet Sauvignon. Vděčí za to své lehce pitelné, ale přesto výrazné a plné chuti, která obsahuje jak tóny zralého červeného ovoce, tak třísloviny a to vše zakomponováno do až návykové pitelnosti. Červené víno ovocného charakteru vysokých kvalit z rodinného vinařství Errazuriz z Chile.

Jasná třešňová barva, ve vůni kombinace tmavého a červeného ovoce s dotekem koření. Třešně, ostružiny, borůvky v kombinaci s černým pepřem, hřebíčkem a lehkým dotekem kouře. Středně plné víno v chuti, šťavnaté, s dobrou strukturou, ovocnost s lehkou nazrálostí v kombinaci se svěží kyselinou dodává vínu jemný a měkký charakter s dlouhou dochutí.

 

Errazuriz je špičkové chilské vinařství produkující vína výhradně z vlastních vinic.

 

Doporučené párování: Hodí se vepřové maso, pečené v troubě s česnekovými brambory prostě kus masa nejlépe na grilu!

Doplňkové parametry

Kategorie: Chile
Klasifikace: Estate
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Merlot
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Curicó Valley
Země původu: Chile

Errázuriz patří mezi top producenty z Chile s obdivuhodným portfoliem vín. Vinařství založil v roce 1870 Don Maximiano Errázuriz v údolí Aconcagua. Oblast Aconcagua se nachází přibližně 100 km severně od hlavního města Santiaga. Region disponuje ideálními klimatickými podmínkami pro pěstování vinné révy. Studená a na srážky bohatá zima. Teplé a suché léto s chladnými nocemi během zrání moderuje vlhký vzduch od oceánu. V současnosti vinařství reprezentuje Eduardo Chadwick, který ho zmodernizoval.