Vina Errazuriz - Max Merlot Reserva 2019

Značka: Vina Errazuriz

Výběrový Merlot z řady Max reserva špičkového chilského vinařství Errazuriz.

Dostupnost Skladem
399 Kč 532 Kč / 1 l
Vina Errazuriz - Max Merlot Reserva 2019
Značka: Vina Errazuriz

Atraktivní rubínová barva, vůně připomíná zralé červené ovoce jako například třešně doplněné dotekem karamelu společně s jemným kořením – hřebíček a vanilka. Středně plné víno s dobrou kyselinou. Měkká a příjemná chuť s dotekem zrání dřeva v dochuti.

Pěstování:

V Aconcagui réva, která je použita pro výrobu tohoto vína, roste na hlíně písčito-štěrkové. Po sklizni se hrozny okamžitě dostanou do sklepa. Zde jsou roztříděny a pečlivě rozděleny. Následuje fermentace v malém dřevě při kontrolovaných teplotách.

Zrání:
12 měsíců na francouzských sudech, 25% z nich nové

Doporučené párování: Ideálně se hodí k telecímu masu s fazolemi a rajčaty, plněným paprikám nebo smaženým telecím játrům s jablky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Chile
Archivace: 8 let
Klasifikace: Max Reserva
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Merlot
Ročník: 2019
Vinařská oblast: Valle de Aconcaugua
Země původu: Chile

Errázuriz patří mezi top producenty z Chile s obdivuhodným portfoliem vín. Vinařství založil v roce 1870 Don Maximiano Errázuriz v údolí Aconcagua. Oblast Aconcagua se nachází přibližně 100 km severně od hlavního města Santiaga. Region disponuje ideálními klimatickými podmínkami pro pěstování vinné révy. Studená a na srážky bohatá zima. Teplé a suché léto s chladnými nocemi během zrání moderuje vlhký vzduch od oceánu. V současnosti vinařství reprezentuje Eduardo Chadwick, který ho zmodernizoval.