Vinařství J. Stávek - Bílá Frankovka 2022

Dostupnost Skladem
290 Kč 386,67 Kč / 1 l
Vinařství J. Stávek - Bílá Frankovka 2022

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Česká republika
Klasifikace: Kabinetní
Obec: Němčičky
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 11,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Frankovka (Blaufränkisch)
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Velkopavlovická
Vinařská trať: Novosady, Bočky
Země původu: Česká republika

S hlubokými kořeny sahajícími až do roku 1898, naše vinařství nese hrdě dědictví rodinné tradice. Svými mistrovskými výtvory, zejména frankovkou a fortifikovanými víny, se stalo ztělesněním naší dlouholeté vášně a oddanosti vinařskému umění. V čele tohoto odkazu stojí Jan Stávek, vášnivý vinař a mistrovský enolog, jenž byl v roce 2020 vyhlášen Enologem roku ČR.

Naše vinařské impérium v Němčičkách zakládal v roce 1898 František Kopřiva a od té doby se zde rodinná tradice vinaření neztrácí. Dnes tuto vlajkovou loď vedeme pod vedením Jana Stávka, jehož moudrost a mistrovské vědomosti oceníte nejen v našich sklenicích, ale i na prestižních vinařských institucích, kde své znalosti předává.

Janovo nadání se rodí z dědičných zkušeností, které nás provázely stoletími, a rozvíjí se díky jeho neustálému zápalu pro vinařství. Svou vzdělanost a moudrost získal během akademických studií a mezinárodních stáží, což mu umožnilo adoptovat čistý organický přístup k pěstování hroznů, který je základem našich delikátních vín.

Naše specialita, frankovka, osvěžuje podobu malebných Němčiček svou rozmanitostí. Od elegantních červených po svěží bílé a okouzlující rosé, tato odrůda zde našla svůj domov. Víno je pro nás uměním, a každá láhev nese dědictví naší rodiny, které se stalo ikonou českého vinařství.

Náš vinohrad byl v roce 2018 uznán jako Vinařství roku České republiky, což je jen další z mnoha důkazů naší oddanosti kvalitě a vášni pro vinařství. Přijďte ochutnat naše exkluzivní víno, které je více než jen nápojem - je to příběh lásky k půdě, tradici a vinařskému umění.