Vinařství Jan Plaček - Muscaris, pozdní sběr 2022

Tohle víno z vinařství Jan Plaček - Muscaris je křížencem odrůd Solaris a Muškát žlutý. Muscaris je nová interspecifická = PiWi odrůda.

Dostupnost Skladem
179 Kč 238,67 Kč / 1 l
Vinařství Jan Plaček - Muscaris, pozdní sběr 2022

číslo šarže: 422

Víno se zářivou žlutozelenou barvou a zlatými odlesky. Výrazně muškátové a ovocné aroma vás povzbuzuje, jako byste krájeli limetu, oloupávali pomeranč a čichali ananas. Elegantní chuť vína je plná a nasládlá s příjemnou kyselinkou. Muscaris je lahodná volba pro milovníky aromatických vín s lehkou sladkostí. Podávejte dobře vychlazené k zeleninovým salátům, lehce grilovaným bílým masům nebo si ho vychutnejte s jemnými ovocnými dezerty.

 

Doporučené párování: Podávejte k zeleninovým salátům, k bílým grilovaný, lehce upraveným masům nebo můžete vyzkoušet lehké dezerty s ovocem.

Odrůdové složení:  Muscaris

Obsah alk.: 12 %

Doplňkové parametry

Kategorie: Morava
Klasifikace: Pozdní sběr
Obec: Mělčany
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12 %
Obsah cukru: Polosladké
Odrůda: Muscaris
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Znojemská
Vinařská trať: Veselá Hora
Země původu: Česká republika

Rodinné vinařství Jan Plaček se nachází ve znojemské podoblasti, ve vinařské obci Moravské Bránice, která leží mezi městy Ivančice a Dolní Kounice.

Rodinné vinařství Plačkovi, se věnují pěstování révy vinné na vlastních 36 hektarech vinic v Moravských Bránicích a Mělčanech. Jejich vášeň spojená s různorodými polohami vinic, dokonalou půdou, precizní volbou odrůd a neustálou pečlivostí přináší hrozny vynikající kvality. Z této lásky ke krajině a řemeslu vznikají špičková vína, jež odrážejí čistotu ovoce a jeho bohaté tóny. Plačkovi tak nabízejí široký výběr prvotřídních vín, z každé odrůdy vyčarujících nezapomenutelný zážitek. To je vinařstí Jan Plaček z Moravských Bránic.

Révu vinnou pěstují Plačkovi na vlastních vinohradech o rozloze 36 ha ve dvou obcích - Moravských Bránicích a Mělčanech. Kombinací rozmanitosti poloh vinic, optimální půdy, správného výběru odrůdy a nepřetržité píle a starostlivosti dosahují hrozny vysokou kvalitu. Díky tomu vyrábí Plačkovi širokou škálu prvotřídních vín čistých a ovocných tónů z mnoha odrůd.