Vinařství Jindřich Kadrnka - Ryzlink Rýnský K3 Langewarte 2021

Polosladký Ryzlink Rýnský vyšší vyzrálosti.

Dostupnost Skladem
289 Kč 385,33 Kč / 1 l
Vinařství Jindřich Kadrnka - Ryzlink Rýnský K3 Langewarte 2021

Víno vyšší vyzrálosti s tóny zralého žlutého ovoce,medu, rozinek. V chuti je intenzivní, ovocité, živé, pevné a šťavnaté středně plného typu. Víno pochází z vinic stáří mezi 15-30 lety a je tvořeno kombinací práce na nerezi, velkých dřevěných sudech či betonových vajíčkách s intenzivnější, leč stále citlivou prací s kvasnicemi s důrazem na ovocitost a mineralitu vína.

 

Doporučené párování: nejlépe se hodí k masitým nebo tučnějším pokrmům, ale nejlépe si jej vychutnáte s ostřejším typem pokrmů.

Odrůdové složení: Ryzlink Rýnský

Obsah alk.: 12,5 %

Doplňkové parametry

Kategorie: Morava
Klasifikace: Pozdní sběr
Obec: Nový Přerov
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12,5 %
Obsah cukru: Polosladké
Odrůda: Ryzlink rýnský (Riesling)
Ročník: 2021
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Langewarte
Země původu: Česká republika

Vinařství Kadrnka se nachází ve vinařské obci Březí u Mikulova v blízkosti Pavlovských a Dunajovských vrchů. Jindra Kadrnka se svou rodinnou jsou již čtvrtá generace, která ve vinařství pokračuje.

Jeho nejdůležitějším profesním krokem bylo, když v roce 2001 nastoupil do vinařství Mikros-vín Mikulov.  Poté byl u vzniku vinařství Galant, odkud po dvou letech v roce 2009 odešel do Vinařství Volařík,  kde má na starosti vinice a výrobní část. Nějaký čas strávil i prací v Rakousku, kde se mu líbil hlavně přístup k vinařství a vinicím. Toto všechno mu přineslo cenné zkušenosti a umožnilo pozvednout rodinnou tradici na dnešní úroveň.

Rodinné vinařství Kadrnků produkuje špičkový hrozen, protože oni věří, že pouze ten je základem pro vynikající víno. Jindra, jako správný vinohradník, klade důraz na všechny práce ve vinici, co nejméně chemických zásahů, co nejšetrnější přístup ke keři, hroznu a vínu celkově.