Vinařství Jindřich Kadrnka - Ryzlink Rýnský K3 Ořechová hora 2021

Lehce minerální Ryzlink Rýnský.

Dostupnost Skladem
246 Kč 328 Kč / 1 l
Vinařství Jindřich Kadrnka - Ryzlink Rýnský K3 Ořechová hora 2021
Vinařství Jindřich Kadrnka - Ryzlink Rýnský K3 Ořechová hora 2021
Akce

číslo šarže: 10/21

Viniční trať "Ořechová Hora" se nachází v mírném svahu, v nadmořské výšce cca 230 m.n.m. Trať má jižní až jihozápadní expozici se svažitostí 5-15%. Jsou zde převážně těžší hlinité půdách, které vznikly na hlubších vrstvách spraší a vápenitých jílů. Kamenité a vápencové podloží dává této lokalitě předpoklad pro vysoký obsah aromatických složek především u bílých vín.

Skvělý, výrazný a lehce minerální Jindrův Ryzlink, zelenožluté barvy, meruňkáč jak sviňa. Polovina vína kvasila a zrála 6 měsíců na akátovém sudu a druhá na dubovém sudu. Poté bylo víno sceleno v nerezových nádobách a následovalo plnění do lahví.

  • barva vína je zelenožlutá, krásně se leskne ve skleničce, očekávejte vyšší viskozitu
  • ve vůni můžeme rozpoznat luční květy, broskve a meruňky.
  • v chuti je výrazné a ovocité. Příjemné šťavnaté víno s dlouhým minerálním a lehce slaným závěrem.


Doporučené párování: nejlépe se hodí k masitým nebo tučnějším pokrmům i jídla zeleninová budou skvělým společníkem.

Odrůdové složení: Ryzlink Rýnský

Obsah alk.: 13 %

Doplňkové parametry

Kategorie: Morava
Klasifikace: Pozdní sběr
Obec: Březí
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Ryzlink rýnský (Riesling)
Ročník: 2021
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Země původu: Česká republika

Vinařství Kadrnka se nachází ve vinařské obci Březí u Mikulova v blízkosti Pavlovských a Dunajovských vrchů. Jindra Kadrnka se svou rodinnou jsou již čtvrtá generace, která ve vinařství pokračuje.

Jeho nejdůležitějším profesním krokem bylo, když v roce 2001 nastoupil do vinařství Mikros-vín Mikulov.  Poté byl u vzniku vinařství Galant, odkud po dvou letech v roce 2009 odešel do Vinařství Volařík,  kde má na starosti vinice a výrobní část. Nějaký čas strávil i prací v Rakousku, kde se mu líbil hlavně přístup k vinařství a vinicím. Toto všechno mu přineslo cenné zkušenosti a umožnilo pozvednout rodinnou tradici na dnešní úroveň.

Rodinné vinařství Kadrnků produkuje špičkový hrozen, protože oni věří, že pouze ten je základem pro vynikající víno. Jindra, jako správný vinohradník, klade důraz na všechny práce ve vinici, co nejméně chemických zásahů, co nejšetrnější přístup ke keři, hroznu a vínu celkově.