Vinařství Jindřich Kadrnka - Ryzlink Rýnský K4 Liščí vrch 2022

Minerální Ryňák od Jindřícha Kadrnky, pochází z tratě Liščí vrch. Víno kvasilo v dubových sudech a bylo mícháno 12 měs. na kalech.

Dostupnost Skladem
310 Kč 413,33 Kč / 1 l
Vinařství Jindřich Kadrnka - Ryzlink Rýnský K4 Liščí vrch 2022

číslo šarže: 17/22

Doplňkové parametry

Kategorie: Česká republika
Klasifikace: Pozdní sběr
Obec: Březí
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Ryzlink rýnský (Riesling)
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Liščí vrch
Země původu: Česká republika

Vinařství Kadrnka se nachází ve vinařské obci Březí u Mikulova v blízkosti Pavlovských a Dunajovských vrchů. Jindra Kadrnka se svou rodinnou jsou již čtvrtá generace, která ve vinařství pokračuje.

Jeho nejdůležitějším profesním krokem bylo, když v roce 2001 nastoupil do vinařství Mikros-vín Mikulov.  Poté byl u vzniku vinařství Galant, odkud po dvou letech v roce 2009 odešel do Vinařství Volařík,  kde má na starosti vinice a výrobní část. Nějaký čas strávil i prací v Rakousku, kde se mu líbil hlavně přístup k vinařství a vinicím. Toto všechno mu přineslo cenné zkušenosti a umožnilo pozvednout rodinnou tradici na dnešní úroveň.

Rodinné vinařství Kadrnků produkuje špičkový hrozen, protože oni věří, že pouze ten je základem pro vynikající víno. Jindra, jako správný vinohradník, klade důraz na všechny práce ve vinici, co nejméně chemických zásahů, co nejšetrnější přístup ke keři, hroznu a vínu celkově.