Vinařství Jindřich Kadrnka - Ryzlink Vlašský Dunajovský Vlašák K3 2021

Jindrův Vlašák z Ořechové Hory, klenot mezi vlašáky!

Dostupnost Skladem
289 Kč 385,33 Kč / 1 l
Vinařství Jindřich Kadrnka - Ryzlink Vlašský Dunajovský Vlašák K3 2021

číslo šarže: 20/21

Typický představitel "Dunajovského vlašáku" který zrál z 1/3 na dřevě a ze 2/3 v nerezu. Ve vůni a chuti lze nalézt lehké známky botrytidy, která zanechává v ústech medovost, která je doplněna citrusy a mineralitou. Víno je plné, tělnaté s minerálním podtextem.

 

  • Víno zlatožluté barvy a vysoké viskozity.
  • Vůně je velmi bohatá, kde se mísí přezrálé červené grepy, sušené luční seno, čerstvě vytočený akátový med, sušené rozinky a sladké koření s minerálním závěrem.
  • Chuť je velmi komplexní a opulentní. Dominuje přezrálé žluté ovoce, med, sušený ananas a meruňky.

 

Víno pochází z vinic stáří mezi 15-30 lety a je tvořeno kombinací práce na nerezi, velkých dřevěných sudech či betonových vajíčkách s intenzivnější, leč stále citlivou prací s kvasnicemi s důrazem na ovocitost a mineralitu vína.

Doporučené párování: Skvělé je k lehkým úpravám ryb, ale i k šunce a vepřové pečeni. Dobře vychlazený se hodí také jako aperitiv.

Odrůdové složení: Ryzlink Vlašský

Obsah alk.: 12,5 %

 

ODK - Originál Dunajovské kopce - jedná se o Ryzlink vlašský typický pro terroir dunajovských kopců v okolí obcí Březí a Dolní Dunajovice. Konkrétně z viničních tratí: Dolní Dunajovice: Zimní vrch, Pod slunným vrchem, Plotny, Mlýnská a Kraví hora a Březí: Liščí vrch a Ořechová hora.
Dunajovské kopce - spolek vinařů je otevřený spolek vinařů z obcí Březí u Mikulova a Dolních Dunajovic, kteří vyrábějí víno z hroznů vypěstovaných v katastru právě těchto dvou podpálavských obcí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Morava
Klasifikace: Pozdní sběr, ODK
Obec: Březí
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Ryzlink Vlašský (Welschriesling)
Ročník: 2021
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Ořechová Hora
Země původu: Česká republika

Vinařství Kadrnka se nachází ve vinařské obci Březí u Mikulova v blízkosti Pavlovských a Dunajovských vrchů. Jindra Kadrnka se svou rodinnou jsou již čtvrtá generace, která ve vinařství pokračuje.

Jeho nejdůležitějším profesním krokem bylo, když v roce 2001 nastoupil do vinařství Mikros-vín Mikulov.  Poté byl u vzniku vinařství Galant, odkud po dvou letech v roce 2009 odešel do Vinařství Volařík,  kde má na starosti vinice a výrobní část. Nějaký čas strávil i prací v Rakousku, kde se mu líbil hlavně přístup k vinařství a vinicím. Toto všechno mu přineslo cenné zkušenosti a umožnilo pozvednout rodinnou tradici na dnešní úroveň.

Rodinné vinařství Kadrnků produkuje špičkový hrozen, protože oni věří, že pouze ten je základem pro vynikající víno. Jindra, jako správný vinohradník, klade důraz na všechny práce ve vinici, co nejméně chemických zásahů, co nejšetrnější přístup ke keři, hroznu a vínu celkově.