Vinařství Milan Nestarec - Gin Tonic

Divoký Sauvignon s kapkou Veltlínu, připomíná slavný drink "gin & tonic" a to díky svému jalovcovému aroma.

Dostupnost Skladem
599 Kč 798,67 Kč / 1 l
Vinařství Milan Nestarec - Gin Tonic

Energie Sauvignonu zvučí jako legendární gin s tonikem, a také chutná. Spojení Sauvignonu a Veltlínského zeleného vytváří dynamický kontrast díky dvěma odlišným podložím - spraši a jílu. Část hroznů kvasila na slupce, zatímco část byla rovnou vylisována, aby se nakonec spojily dohromady. Zrání v dubovém sudu dodává vínu další rozměr. Nestarec se nebojí riskovat, a to je přesně to, co dělá jeho víno tak výjimečným.

Víno GT, jak se mu přezdíválo od první edice v roce 2015, přináší do sklenice vůni jalovce a jemnou tonikovou hořkost. Milan Nestarec s ním chtěl přinést něco nového do světa Sauvignonu, něco plného chuti a energie, která by vyčnívala nad konvenčními výsledky.

Nejlepší vinařství nejsou jen o odrůdách, ale o konceptu a přístupu. Proto v roce 2017 Milan poprvé přidal část Veltlínu ze stejné vinice. Používají hrozny z dvou různých vinic - Oplocenka a Babušák, každá s odlišným typem půdy. A tak vzniká víno, které je vždycky víc než jen suma svých částí, ale vypráví příběh o míře, jakou je vinařství ochotno jít pro dosažení vynikající kvality.

Doplňkové parametry

Kategorie: Česká republika
Klasifikace: MZV
Obec: Velké Bílovice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Sauvignon, Veltlínské Zelené (Grüner Veltliner)
Ročník: 2017
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Velkopavlovická
Země původu: Česká republika

Milan Nestarec, Velké Bílovice, podoblast Velkopavlovická

Milan Nestarec, mladý a progresivní vinař z Velkých Bílovic, se řadí mezi nejuznávanější tvůrce přírodních vín na světě. Jeho vinařství má zastoupení od Kanady přes Spojené království a Skandinávii až po Japonsko, což svědčí o jeho globální reputaci. V každém koutě světa, kde se cení kvalitní víno, se najde alespoň jedna lahve Milanových vín. U nás máte možnost ochutnat hned několik jeho lahodných vín!

Milan Nestarec se vyznačuje nejen svými vynikajícími vínovými kreacemi, ale také svým nekonvenčním přístupem k designu etiket a značení lahví. Od kreativních a bláznivých etiket až po minimalistický styl jeho řady "white label" - ve všem je cítit jeho osobitý rukopis. Jeho výběr divokých názvů dává vínu další rozměr. A co je nejdůležitější, každé jeho víno má jedinečnou chuťovou paletu, která zanechává nezapomenutelný dojem a láká k dalšímu objevování. S Milanovými vínem se vracíte k nezaměnitelnému zážitku, který si chcete co nejdříve zopakovat.