Vinařství Milan Nestarec - Juicy Fruit

Energická oranžáda, směs několika odrůd, zrajících pospolu v dubovém sudu. Krátká macerace na slupkách.

Dostupnost Skladem
529 Kč 705,33 Kč / 1 l
Vinařství Milan Nestarec - Juicy Fruit

Juicy Fruit není jen víno, je to oranžová šťavnatá exploze chutí! Při prvním soustředění v puse ucítíte bouchání minerality, následované vlnou mango a meruněk. Je to jako džus pro dospělé, s chutí dobrodružství, které nabízí oranžový loket do světa vín.

Toto víno je směsicí Pinot Blanc, Chardonnay, Pinot Gris, Pinot Noir, Grüner Veltliner, Neuburg a Welschriesling. Všechny tyto odrůdy byly sklizeny a zpracovány najednou, prošly krátkou macerací na slupkách a zrály ve velkém dubovém sudu z lokálního dřeva. Výsledkem je šťavnaté, ovocné víno, prostě Juicy Fruit.

Vzpomínáte na žvýkačky z 90. let, které vydržely chutnat tak akorát 3 vteřiny, a pak v ústech zůstal jen kousek plastu? To je přesně ten pocit, který vám přinese Juicy Fruit! Před revolucí byly u nás dominantní žvýkačky Pedro, ale potom dorazily západní lahůdky jako Juicy Fruit, Doublemint a Wrigley's Spearmint. A právě toto poslední zůstalo v paměti snad každého. Proto Juicy Fruit!

Hrozny Pinot Blanc, Pinot Gris, Chardonnay a Pinot Noir pocházejí z vinice Slovanské, která má rozmanitou půdu - jak sprašovou, tak jílovitou. Víno prošlo lehkým kontaktem se slupkami po dobu maximálně 5 dní a poté fermentovalo a zrálo v 500l sudech z místního dubu. Aby toho nebylo málo, Milan přidal místní "spratky" Veltlín, Neuburg a Vlašák, aby vínu dodal ještě větší komplexitu a charakter. Juicy Fruit je prostě šťavnatá moravská venkovská realita v láhvi.

Doplňkové parametry

Kategorie: Česká republika
Klasifikace: MZV
Obec: Velké Bílovice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Chardonnay, Veltlínské Zelené (Grüner Veltliner), Rulandské bílé (Pinot blanc), Rulandské modré (Pinor Noir), Rulandské šedé (Pinot gris), Ryzlink Vlašský (Welschriesling), Neuburg
Ročník: 2017
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Velkopavlovická
Země původu: Česká republika

Milan Nestarec, Velké Bílovice, podoblast Velkopavlovická

Milan Nestarec, mladý a progresivní vinař z Velkých Bílovic, se řadí mezi nejuznávanější tvůrce přírodních vín na světě. Jeho vinařství má zastoupení od Kanady přes Spojené království a Skandinávii až po Japonsko, což svědčí o jeho globální reputaci. V každém koutě světa, kde se cení kvalitní víno, se najde alespoň jedna lahve Milanových vín. U nás máte možnost ochutnat hned několik jeho lahodných vín!

Milan Nestarec se vyznačuje nejen svými vynikajícími vínovými kreacemi, ale také svým nekonvenčním přístupem k designu etiket a značení lahví. Od kreativních a bláznivých etiket až po minimalistický styl jeho řady "white label" - ve všem je cítit jeho osobitý rukopis. Jeho výběr divokých názvů dává vínu další rozměr. A co je nejdůležitější, každé jeho víno má jedinečnou chuťovou paletu, která zanechává nezapomenutelný dojem a láká k dalšímu objevování. S Milanovými vínem se vracíte k nezaměnitelnému zážitku, který si chcete co nejdříve zopakovat.