Vinařství Milan Nestarec - Podfuck

Neuvěřitelný blend Pinot Noir, Frankovky a Pinotu Gris, vytvořil tenhle "Podfuck" červeného alias bílého vína. Super naturální záležitost.

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Vyprodáno
490 Kč 653,33 Kč / 1 l
Vinařství Milan Nestarec - Podfuck

Elegantní a harmonické červené víno s nádechem bílého - skládá se z 60% Pinot Noir, 20% Frankovky a 20% Pinot Gris. Jeho jemnost a zaoblenost jsou podtrženy subtilními bylinkovými tóny.

Šeďák je výjimečné víno pocházející z naší 0,5 hektarové vinice v Zadní hoře, která byla navrácena nám v restituci. Tato vinice, vysazená v roce 1988, má pro nás zvláštní význam, stejně jako pro mě, neboť jsem se narodil téhož roku. Roku 1987 zasáhly Velké Bílovice ničivé mrazy, které způsobily úhyn místní Frankovky, a tak byla v roce 1988 nahrazena odrůdou Rulandské šedé. Díky původním lokálním klonům má toto víno intenzivní barvu, která může zavádět - jeden sousední vinař dokonce spletl víno s vynikajícím vavřincem nebo frankovkou. Přesto, že jsem ho přesvědčoval o opaku, trval na svém a označil mé tvrzení za podfuk. A tak vzniklo toto unikátní víno s nezaměnitelnou pověstí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Česká republika
Klasifikace: MZV
Obec: Velké Bílovice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Frankovka, Rulandské modré (Pinor Noir), Rulandské šedé (Pinot gris)
Ročník: 2017
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Velkopavlovická
Země původu: Česká republika
Položka byla vyprodána…

Milan Nestarec, Velké Bílovice, podoblast Velkopavlovická

Milan Nestarec, mladý a progresivní vinař z Velkých Bílovic, se řadí mezi nejuznávanější tvůrce přírodních vín na světě. Jeho vinařství má zastoupení od Kanady přes Spojené království a Skandinávii až po Japonsko, což svědčí o jeho globální reputaci. V každém koutě světa, kde se cení kvalitní víno, se najde alespoň jedna lahve Milanových vín. U nás máte možnost ochutnat hned několik jeho lahodných vín!

Milan Nestarec se vyznačuje nejen svými vynikajícími vínovými kreacemi, ale také svým nekonvenčním přístupem k designu etiket a značení lahví. Od kreativních a bláznivých etiket až po minimalistický styl jeho řady "white label" - ve všem je cítit jeho osobitý rukopis. Jeho výběr divokých názvů dává vínu další rozměr. A co je nejdůležitější, každé jeho víno má jedinečnou chuťovou paletu, která zanechává nezapomenutelný dojem a láká k dalšímu objevování. S Milanovými vínem se vracíte k nezaměnitelnému zážitku, který si chcete co nejdříve zopakovat.