Vinařství Milan Nestarec - TRBLMKR

Energický Neuburg z Milanovy dílny. Je neuvěřitelně plný, chutí a aromatických tónů. Vynikající víno!

Dostupnost Skladem
399 Kč 532 Kč / 1 l
Vinařství Milan Nestarec - TRBLMKR

Barva tohoto vína je hluboká a jantarová, s tóny mirabelky, hrušky a sušených bylin, které se na patře postupně vyvíjejí do komplexních chutí. Toto víno je opravdu výjimečné dílo Milana Nestarce, zhotovené z jeho oblíbené odrůdy, která však není bez problémů - Neuburg s trochou Malvasie.

Milan Nestarec popisuje toto víno jako své ztělesnění v láhvi. Možná to není láska na první pohled, ale jakmile s ním posedíte, stává se z něj vaším dlouhodobým přítelem. Víno je vždy postaveno na Neuburgu, staré odrůdě, která sice má své nedostatky, ale Milan ji miluje pro její schopnost vyvíjet krásná terciární aroma po čase. Neuburg je odrůda s polomasitou dužinou, což ji dělá skvělým doplňkem k jídlu, ale zároveň je obtížné ji lisovat.

V ročníku 2017 byly hrozny Neuburgu sklizeny spolu s malým podílem Rieslingu, který přidal kyselost. Toto víno je tedy vlastně fieldblend ze Slovenského. Víno bylo většinou kvašeno na slupkách a poté zrál více než dva roky v neutrálních sudech, protože Milan ví, že víno potřebuje čas. Výsledný produkt ho nadchl, a to i přes jeho obtížnou povahu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Česká republika
Klasifikace: MZV
Obec: Velké Bílovice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Malvasia, Neuburg
Ročník: 2017
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Velkopavlovická
Země původu: Česká republika

Milan Nestarec, Velké Bílovice, podoblast Velkopavlovická

Milan Nestarec, mladý a progresivní vinař z Velkých Bílovic, se řadí mezi nejuznávanější tvůrce přírodních vín na světě. Jeho vinařství má zastoupení od Kanady přes Spojené království a Skandinávii až po Japonsko, což svědčí o jeho globální reputaci. V každém koutě světa, kde se cení kvalitní víno, se najde alespoň jedna lahve Milanových vín. U nás máte možnost ochutnat hned několik jeho lahodných vín!

Milan Nestarec se vyznačuje nejen svými vynikajícími vínovými kreacemi, ale také svým nekonvenčním přístupem k designu etiket a značení lahví. Od kreativních a bláznivých etiket až po minimalistický styl jeho řady "white label" - ve všem je cítit jeho osobitý rukopis. Jeho výběr divokých názvů dává vínu další rozměr. A co je nejdůležitější, každé jeho víno má jedinečnou chuťovou paletu, která zanechává nezapomenutelný dojem a láká k dalšímu objevování. S Milanovými vínem se vracíte k nezaměnitelnému zážitku, který si chcete co nejdříve zopakovat.