Vinařství Milan Nestarec - WTF

Veltlín který zrál pod flórem. Strukturované víno, oranžové a energické! Super záležitost.

Dostupnost Skladem
450 Kč 600 Kč / 1 l
Vinařství Milan Nestarec - WTF

"What The Flor" - Nejlepší pro Grüner Veltliner je zrání pod flórem.

Veltlínské zelené s vyzrálým charakterem, vyvinutým pod bílým povlakem kvasinek na povrchu sudu. Polovina hroznů kvasila s kožním kontaktem v otevřených kádích, zatímco druhá polovina byla lisována okamžitě. Po fermentaci byla obě části spojeny a víno zrálo v akátových sudech po dobu 7 měsíců pod flórem. Bez síry, nečiřeno, nefiltrováno - 100% přírodní víno!

Vůně s tóny třapin, hroznů a jemnou hořkostí. Chuťový profil zahrnuje ovocné nuance zelených jablek, nezralých hrušek a citrusů, s jemnými kořenitými tóny na závěr.

Doplňkové parametry

Kategorie: Česká republika
Klasifikace: MZV
Obec: Velké Bílovice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Veltlínské Zelené (Grüner Veltliner)
Ročník: 2016
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Velkopavlovická
Země původu: Česká republika

Milan Nestarec, Velké Bílovice, podoblast Velkopavlovická

Milan Nestarec, mladý a progresivní vinař z Velkých Bílovic, se řadí mezi nejuznávanější tvůrce přírodních vín na světě. Jeho vinařství má zastoupení od Kanady přes Spojené království a Skandinávii až po Japonsko, což svědčí o jeho globální reputaci. V každém koutě světa, kde se cení kvalitní víno, se najde alespoň jedna lahve Milanových vín. U nás máte možnost ochutnat hned několik jeho lahodných vín!

Milan Nestarec se vyznačuje nejen svými vynikajícími vínovými kreacemi, ale také svým nekonvenčním přístupem k designu etiket a značení lahví. Od kreativních a bláznivých etiket až po minimalistický styl jeho řady "white label" - ve všem je cítit jeho osobitý rukopis. Jeho výběr divokých názvů dává vínu další rozměr. A co je nejdůležitější, každé jeho víno má jedinečnou chuťovou paletu, která zanechává nezapomenutelný dojem a láká k dalšímu objevování. S Milanovými vínem se vracíte k nezaměnitelnému zážitku, který si chcete co nejdříve zopakovat.