Vinařství Petr Koráb - It´s Alive 2022

Přírodně perlivé víno "Pet-nat" které pěkně bouchá. Směs odrůd Pinot blanc, Chardonnay, Veltlín a Neuburg. Pořádně vychladit.

Dostupnost Skladem
370 Kč 493,33 Kč / 1 l
Vinařství Petr Koráb - It´s Alive 2022

Směs odrůd Pinot Blanc, Chardonnay, Veltlín a Neuburg vytvořila lahodnou explozi v chuti, která vás nadchne.

S přibližně 5 gr. zbytkového cukru se při prokvašení do sucha vytvořila jemná perlivost, která dodává tomuto vínu lehkost a zábavu. Aroma zahrnuje tóny heřmánku, bylinného čaje a žlutého melounu, zatímco chuť obohacují nuance jablečného cideru a bezového květu.

Toto je víno, které žije a září!

Doplňkové parametry

Kategorie: Česká republika
Klasifikace: naturální
Obec: Boleradice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Chardonnay, Veltlínské Zelené (Grüner Veltliner), Rulandské bílé (Pinot blanc), Neuburg
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Velkopavlovická
Země původu: Česká republika

Petr Koráb, vinař s vášní a úctou k tradici, vyvinul své umění v malé obci Boleradice, obklopené Modrými Horami, známými pro své modré odrůdy. Jeho sortiment zahrnuje rozmanité typy vín, od pet-natů a druhotně fermentovaných sektů po bílá vína s různou délkou macerace a charakteristická červená vína. Petrova vína jsou vyhledávaná jak doma, tak v zahraničí; lze je nalézt v metropolích jako Berlín, Londýn nebo New York.

Petr Koráb, vystudovaný právník a bývalý kuchař, se rozhodl vrátit se na Moravu a věnovat se vinařství. V Boleradicích pečuje o vinice s ohledem na biodynamická pravidla, používá pouze přírodní preparáty a chová zvířata jako kozy a ovce. Vinařství, založené v roce 2006, má za cíl obnovit staré vinice, které Petr postupně získával. Průměrný věk keřů na vinicích se pohybuje mezi 20 a 80 lety, což přináší zralost a komplexnost do každé lahve. Jeho vína jsou spontánně kvašená, bez zásahů zvenčí, čiření či filtrace, zachovávajíce tak autentičnost a charakter terroiru.