Vinařství Petr Koráb - Pinot Cryo 2022

Elegantní přírodně perlivé víno "Pet-nat" z burgundských odrůd Pinot blanc a Chardonnay.

Dostupnost Skladem
395 Kč 526,67 Kč / 1 l
Vinařství Petr Koráb - Pinot Cryo 2022

Víno se zaměřuje na zachování maximálního aroma díky chladnému zpracování hroznů. Pomalá fermentace až do jara doprovázela proces, který vyvrcholil plněním do lahví při 9 g cukru.

Tento šumivý nápoj, složený z 90 % Pinot Blanc a 10 % Chardonnay, je plný šťavnatosti a krásy. Pomalá a studená fermentace přispěla k plnému a ovocnému charakteru těchto bublinek, které nakonec dozrály v lahvi pod korunkovým uzávěrem, čímž získaly jemnou perlivost. V ústech působí svěže s tóny černého bezu, hrušky a limetky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Česká republika
Klasifikace: naturální
Obec: Boleradice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Chardonnay, Rulandské bílé (Pinot blanc)
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Velkopavlovická
Země původu: Česká republika

Petr Koráb, vinař s vášní a úctou k tradici, vyvinul své umění v malé obci Boleradice, obklopené Modrými Horami, známými pro své modré odrůdy. Jeho sortiment zahrnuje rozmanité typy vín, od pet-natů a druhotně fermentovaných sektů po bílá vína s různou délkou macerace a charakteristická červená vína. Petrova vína jsou vyhledávaná jak doma, tak v zahraničí; lze je nalézt v metropolích jako Berlín, Londýn nebo New York.

Petr Koráb, vystudovaný právník a bývalý kuchař, se rozhodl vrátit se na Moravu a věnovat se vinařství. V Boleradicích pečuje o vinice s ohledem na biodynamická pravidla, používá pouze přírodní preparáty a chová zvířata jako kozy a ovce. Vinařství, založené v roce 2006, má za cíl obnovit staré vinice, které Petr postupně získával. Průměrný věk keřů na vinicích se pohybuje mezi 20 a 80 lety, což přináší zralost a komplexnost do každé lahve. Jeho vína jsou spontánně kvašená, bez zásahů zvenčí, čiření či filtrace, zachovávajíce tak autentičnost a charakter terroiru.