Vinařství Petr Koráb - Raspberries on Ice 2021

Červená směs z odrůd Pinot noir a Svatovavřinecké. Doporučujeme lehce vychladit. Velmi oblíbené víno, ke kterému se budete rádi vracet.

Dostupnost Skladem
350 Kč 466,67 Kč / 1 l
Vinařství Petr Koráb - Raspberries on Ice 2021

Raspberry on Ice je svěží, šťavnaté a vášnivé červené víno, které spojuje Pinot noir a vavřinec. Tato energická směs zrála v dubovém sudu a přináší výzvu k chlazení pro letní osvěžení. I když je to divoká varianta pro léto, věříme, že toto víno ukáže svou krásu i za 3 roky. Jeho přímočarost a divokost ho činí ideálním pro spontánní užívání.

Doplňkové parametry

Kategorie: Česká republika
Klasifikace: naturální
Obec: Boleradice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Svatovavřinecké, Rulandské modré (Pinor Noir)
Ročník: 2021
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Velkopavlovická
Země původu: Česká republika

Petr Koráb, vinař s vášní a úctou k tradici, vyvinul své umění v malé obci Boleradice, obklopené Modrými Horami, známými pro své modré odrůdy. Jeho sortiment zahrnuje rozmanité typy vín, od pet-natů a druhotně fermentovaných sektů po bílá vína s různou délkou macerace a charakteristická červená vína. Petrova vína jsou vyhledávaná jak doma, tak v zahraničí; lze je nalézt v metropolích jako Berlín, Londýn nebo New York.

Petr Koráb, vystudovaný právník a bývalý kuchař, se rozhodl vrátit se na Moravu a věnovat se vinařství. V Boleradicích pečuje o vinice s ohledem na biodynamická pravidla, používá pouze přírodní preparáty a chová zvířata jako kozy a ovce. Vinařství, založené v roce 2006, má za cíl obnovit staré vinice, které Petr postupně získával. Průměrný věk keřů na vinicích se pohybuje mezi 20 a 80 lety, což přináší zralost a komplexnost do každé lahve. Jeho vína jsou spontánně kvašená, bez zásahů zvenčí, čiření či filtrace, zachovávajíce tak autentičnost a charakter terroiru.