Vinařství Sonberk - Cuvée Pospolu 2023

Cuveé Pospolu, to je víno kterém nabízí spoustu letní zábavy s přáteli u bazénu nebo na párty. Osvěžující víno, Sauvignon a Šeďák a Chardonnay

Dostupnost Skladem
250 Kč 333,33 Kč / 1 l
Vinařství Sonberk - Cuvée Pospolu 2023

Cuvée Pospolu je výrazem oslavy spojení s těmi, které máme nejraději.

Toto okouzlující víno, vytvořené ze Sauvignonu, Šeďáku a špetky Chardonnay, přináší do života radost a dobrou náladu. Každý doušek je pozvánkou k odpočinku a sdílení s těmi, kdo jsou nám blízcí. Dopřejte si čas pro sebe a své blízké, ať každá chvíle má svou vlastní zvláštní hodnotu!

Doplňkové parametry

Kategorie: Česká republika
Klasifikace: Pozdní sběr
Obec: Popice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12,5 %
Obsah cukru: Polosuché
Odrůda: Chardonnay, Sauvignon, Rulandské šedé (Pinot gris)
Ročník: 2023
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Sonberk
Země původu: Česká republika

Vinařství Sonberk, to jsou moderní a nadčasová vína s historií sahající až do 13. století. Ročně vyprodukuje 50 až 150 tisíc lahví, přičemž kvalita je vždy na prvním místě. Mandloně, meruňky a levandule pěstované u vinic, spolu s vlastními včelami, dokládají závazek k udržitelnému hospodaření.

Sklep vinařství Sonberk není jako ostatní. Nestoupáte dolů, ale nahoru, směrem k slunci. Umístěn na slunném kopci v historicky bohaté krajině, která má dlouhou tradici vinařství, vypráví příběh o vinicích již od 13. století. Majitelé se rozhodli tuto tradici oživit a pěstovat révu v souladu s přírodou a starými postupy.

Vinice jsou proloženy lučními pásy a levandulí, což nejen podporuje ekosystém, ale také přispívá k udržení vlhkosti v krajině. Každý hrozen je ručně sklízen a pečlivě vybírány pouze ty nejlepší bobule, které se proměňují ve vysoce kvalitní víno.

Vinařství je známé svými vynikajícími odrůdami, jako je sonberský Riesling, Pálava a Merlot. Milovníci vína ocení také Tramín, Muškát moravský, Sauvignon, Rulandské šedé a Chardonnay, které jsou nepostradatelnou součástí nabídky vinařství Sonberk.