Vinařství Sonberk - Riesling 2021 VOC

Ukázkový Riesling, který je suchý, šťavnatý a plný ovocnosti, aroma sušených plodů. Víno s velkou budoucností, vhodné do archivu.

Dostupnost Skladem
360 Kč 480 Kč / 1 l
Vinařství Sonberk - Riesling 2021 VOC

Ryzlink Rýnský, vlajková loď vinařství Sonberk.

Barva tohoto vína je jiskrná, světle žlutá s náznakem zlatých okrajů. Vůně je komplexní a bohatá, nabízí výrazné ovocné tóny citrusů, bílé broskve, meruňky a lipového květu. Chuť je plná, strukturovaná a přesto svěží, s bohatým letním ovocem, citrusy a medem. Závěr je pikantní, kořenitý, doplněný jemnou minerální linkou.

Doplňkové parametry

Kategorie: Česká republika
Klasifikace: V.O.C.
Obec: Popice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Ryzlink rýnský (Riesling)
Ročník: 2021
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Sonberk
Země původu: Česká republika

Vinařství Sonberk, to jsou moderní a nadčasová vína s historií sahající až do 13. století. Ročně vyprodukuje 50 až 150 tisíc lahví, přičemž kvalita je vždy na prvním místě. Mandloně, meruňky a levandule pěstované u vinic, spolu s vlastními včelami, dokládají závazek k udržitelnému hospodaření.

Sklep vinařství Sonberk není jako ostatní. Nestoupáte dolů, ale nahoru, směrem k slunci. Umístěn na slunném kopci v historicky bohaté krajině, která má dlouhou tradici vinařství, vypráví příběh o vinicích již od 13. století. Majitelé se rozhodli tuto tradici oživit a pěstovat révu v souladu s přírodou a starými postupy.

Vinice jsou proloženy lučními pásy a levandulí, což nejen podporuje ekosystém, ale také přispívá k udržení vlhkosti v krajině. Každý hrozen je ručně sklízen a pečlivě vybírány pouze ty nejlepší bobule, které se proměňují ve vysoce kvalitní víno.

Vinařství je známé svými vynikajícími odrůdami, jako je sonberský Riesling, Pálava a Merlot. Milovníci vína ocení také Tramín, Muškát moravský, Sauvignon, Rulandské šedé a Chardonnay, které jsou nepostradatelnou součástí nabídky vinařství Sonberk.