Vinařství Sonberk - Tramín 2022

Plnější typ Tramínu, víno s výraznou aromatikou. Chuť vína je bohatá a vyvážená.

Dostupnost Skladem
270 Kč 360 Kč / 1 l
Vinařství Sonberk - Tramín 2022

Elegantní Tramín světle žluté barvy s výrazným tropickým ovocným aroma a tóny růže, medu a koření. Plná chuť s pikantními kořenitými prvky a exotickými ovocnými nuancemi, doplněná lehkou citrusovou kůrou. Vyvážený poměr kyselin a zbytkového cukru poskytuje harmonický zážitek. Jeho delší minerální závěr dodává vínům eleganci. Ideální volba pro ty, kteří preferují mírnější kyseliny.

Odrůdové složení: Tramín červený

Doporučené párování: Doporučujeme k pikantním Asijským pokrmům, nebo sushi. Servírovací teplota optimálně 9 - 12 °C

Obsah alk.:  13,5 %

Doplňkové parametry

Kategorie: Česká republika
Klasifikace: Pozdní sběr
Obec: Popice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13,5 %
Obsah cukru: Polosuché
Odrůda: Tramín Červený (Gewurztraminer)
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Mitrberk
Země původu: Česká republika

Vinařství Sonberk, to jsou moderní a nadčasová vína s historií sahající až do 13. století. Ročně vyprodukuje 50 až 150 tisíc lahví, přičemž kvalita je vždy na prvním místě. Mandloně, meruňky a levandule pěstované u vinic, spolu s vlastními včelami, dokládají závazek k udržitelnému hospodaření.

Sklep vinařství Sonberk není jako ostatní. Nestoupáte dolů, ale nahoru, směrem k slunci. Umístěn na slunném kopci v historicky bohaté krajině, která má dlouhou tradici vinařství, vypráví příběh o vinicích již od 13. století. Majitelé se rozhodli tuto tradici oživit a pěstovat révu v souladu s přírodou a starými postupy.

Vinice jsou proloženy lučními pásy a levandulí, což nejen podporuje ekosystém, ale také přispívá k udržení vlhkosti v krajině. Každý hrozen je ručně sklízen a pečlivě vybírány pouze ty nejlepší bobule, které se proměňují ve vysoce kvalitní víno.

Vinařství je známé svými vynikajícími odrůdami, jako je sonberský Riesling, Pálava a Merlot. Milovníci vína ocení také Tramín, Muškát moravský, Sauvignon, Rulandské šedé a Chardonnay, které jsou nepostradatelnou součástí nabídky vinařství Sonberk.