Viranel - Aromes Sauvages Alicante 2017

Značka: Viranel

Červené víno z odrůdy Alicante. Vůně je výrazná a plná tónů zralého ovoce. V závěru stopa fenyklu. Chuť je plná a koncentrovaná

Dostupnost Skladem
360 Kč
Viranel - Aromes Sauvages Alicante 2017
Značka: Viranel

Toto víno je ikonou oblasti Languedoc, zářící jako vlajková loď vinařství. Alicante odrůda se zde projevuje v plné kráse - kořenitostí, divokostí a výrazem. Komplexní charakter s černým ovocem, pepřem a fenyklem, je to skutečným ztělesněním odrůdy. Chuť je plná, masitá a výrazná s vyzrálými tříslovinami, čokoládou, kávou a čerstvým masem. Perfektní pro doprovod králíka, kance nebo jiných robustních pokrmů!

Barva je temná s fialkovými odlesky, v nose dominuje kořenitá stopa s tóny fenyklu, kmínu a divokých příchutí. V ústech je to víno dokonalé a divoké, s výraznými tóny čokolády a kávy.

Odrůda Alicante:

Alicante Bouschet je tenturier (barvivo) francouzského původu, vyšlechtěné v roce 1855 panem Henri Bouschet Mauguio. Je to kříženec odrůd Petit Bouschet a Grenache. Nyní široce rozšířený pro svůj rustikální styl, byl velmi rozšířeným a oblíbeným na jihu Francie.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: IGP
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Alicante
Ročník: 2017
Vinařská oblast: Languedoc
Země původu: Francie

Historie naší vinice se píše jako příběh dědictví, zakořeněného v umění vína a zvycích, které jsou nedílnou součástí naší kultury.

Vítejte v srdci Languedocu, v terroiru Saint-Chinian. Na našich vápencových terasovitých kopcích, kde slunce a garrigue sdílí prostor s vinicemi a olivovníky, je domovem našich vinic. S 98 akrů půdy praktikujeme udržitelné zemědělství, abychom chránili kvalitu půdy pro budoucí generace.

Naše rodinná vinice má historii téměř pět století, předávanou z generace na generaci od roku 1551. Náš dům, postavený v roce 1911, je zdoben bacchickou freskou, symbolizující naši dlouhou tradici výroby vína a slavení života.

Arnaud a Nicolas, dva bratři, každý s odlišným pozadím a vášněmi, spojili své síly a znalosti. Nicolas studoval agronomii a pracoval s vínem po celém světě, zatímco Arnaud se původně věnoval sportu. Společně se rozhodli psát novou kapitolu v historii naší vinice Viranel. S jejich energií, nadšením a dědictvím předků přinášíme nové víno a zážitky přímo k vám.