Weingut Carl Loewen - Riesling Alte Reben 2022

Plný a elegantní  Riesling s nádhernou šťavnatou ovocností a  jemnou mineralitou. Komplexní s dlouhou kořenitou dochutí.

Dostupnost Skladem
332 Kč
Weingut Carl Loewen - Riesling Alte Reben 2022
Weingut Carl Loewen - Riesling Alte Reben 2022
Tip Sleva 15%

Riesling Alte Reben je selekcí z minimálně 50 let starých moselských vinic. Vinice mají nízké výnosy, zato dosahují malé bobule vyjímečné zralosti. Hrozny jsou ručně zpracovány a nechají se přirozeně fermentovat v nerezových tancích zhruba 100 dní. Následně víno zraje v 1000l dřevěných sudech a až těsně před lahvováním je zbaveno kalů. Výsledkem je plné extraktivní víno s jemnou a elegantní aromatikou a dlouhou dochutí.

Velmi vysoce hodnocené víno ve své kategorii a za hodně dobré peníze.

Doplňkové parametry

Kategorie: Německo
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Ryzlink rýnský (Riesling)
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Mosel
Země původu: Německo

Jedná se o tradiční rodinné moselské vinařství. Rodinná firma otec se synem s produkcí do 100 000 lahví ročně. Všechny vlastní vinice v režimu extra šetrném k přírodě - možné především díky stáří vinic a unikátnosti poloh.

Vinice Maximin Herrenberg, kterou vinařství vlastní, je pravděpodobně nejstarší rieslingová vinice na světě, samozřejmě pravokořenná. Ostatně pravokořenné keře naleznete i na dalších jejich vinicích, například na unikátní stoleté a příkladně exponované vinici Laurentiuslay Erste Lage nebo druhé nejprudší vinici Mosely, Ritsch Grosse Lage. Elegantní, komplexní, minerální vína za příjemnou moselskou cenu.


Takřka všechna vína spontánně kvašená (dlouhý proces), delikátní práce se dřevem, minimum síry. Minimální zásahy do celého procesu výroby.

Vinařství Carl Löwen se nachází v Německu ve vinařské oblasti Mosela.