Weingut Carl Loewen - Riesling Herrenberg Kabinett Alte Reben 2019

Lehké a čisté kabinetní víno. Krásně ovocné aroma, minerální kyselinka, vyšší zbytkový cukr a nízký obsah alkoholu.

Dostupnost Skladem
420 Kč
Weingut Carl Loewen - Riesling Herrenberg Kabinett Alte Reben 2019

Unikátní Riesling z vinice Herrenberg, která je položena výš než vinice Maximin Herrenberg. Hrozny zde dozrávají pomaleji díky větším výkyvům teploty mezi dnem a nocí, což jsou ideální podmínky pro lehké a čisté kabinetní víno. Krásně ovocné aroma, minerální kyselinka, vyšší zbytkový cukr a nízký obsah alkoholu.

Víno zraje klasickým způsobem - pouze s 9% objemových alkoholu, velmi lehké, s elegantní rovnováhou minerální kyseliny vinné a náznakem sladkosti. Říkejme mu  ,,Sen o Moselle“.

Obzvláště potěšující je doporučení New York Times. V jarním vydání byl náš Herrenberg Kabinett doporučen jako jedno z nejlepších 20 vín do 20 $

 

Doporučené párování: Lehký letní ovocný salát, pikantnější Asijská jídla, zmrzlinové poháry,

Odůdové složení: Riesling

Obsah alk.: 9 %

Doplňkové parametry

Kategorie: Německo
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 9 %
Obsah cukru: Polosladké
Odrůda: Ryzlink rýnský (Riesling)
Ročník: 2019
Vinařská oblast: Mosel
Země původu: Německo

Jedná se o tradiční rodinné moselské vinařství. Rodinná firma otec se synem s produkcí do 100 000 lahví ročně. Všechny vlastní vinice v režimu extra šetrném k přírodě - možné především díky stáří vinic a unikátnosti poloh.

Vinice Maximin Herrenberg, kterou vinařství vlastní, je pravděpodobně nejstarší rieslingová vinice na světě, samozřejmě pravokořenná. Ostatně pravokořenné keře naleznete i na dalších jejich vinicích, například na unikátní stoleté a příkladně exponované vinici Laurentiuslay Erste Lage nebo druhé nejprudší vinici Mosely, Ritsch Grosse Lage. Elegantní, komplexní, minerální vína za příjemnou moselskou cenu.


Takřka všechna vína spontánně kvašená (dlouhý proces), delikátní práce se dřevem, minimum síry. Minimální zásahy do celého procesu výroby.

Vinařství Carl Löwen se nachází v Německu ve vinařské oblasti Mosela.