Weingut Carl Loewen - Riesling Maximin Herrenberg 1986 1er 2019

Spontánně kvašené, velké dřevěné sudy o objemu 1000 litrů, minimum síry. Prostě pecka, která navíc vydrží ve sklepě dlouhá léta. Velký potenciál ke zrání.

Dostupnost Skladem
760 Kč
Weingut Carl Loewen - Riesling Maximin Herrenberg 1986 1er 2019

Riesling z pravděpodobně nejstarší pravokořenné Rieslingové vinice na světě Maximin Herrenberg 1896. Strmé svahy orientované na jih, podloží z červené břidlice, velmi nízké výnosy. Výsledkem je toto vysoce extraktivní víno plné minerality s nádhernou heřmánkovou vůní, příjemnou kyselinkou a dlouhou slanou dochutí.

Doporučené párování: Tučnější maso, sýrovo-masové prkénko

Odrůdové složení: Riesling

Obsah alk.: 12,5 %

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Ryzlink rýnský (Riesling)
Ročník: 2019
Vinařská oblast: Mosel
Země původu: Německo

Jedná se o tradiční rodinné moselské vinařství. Rodinná firma otec se synem s produkcí do 100 000 lahví ročně. Všechny vlastní vinice v režimu extra šetrném k přírodě - možné především díky stáří vinic a unikátnosti poloh.

Vinice Maximin Herrenberg, kterou vinařství vlastní, je pravděpodobně nejstarší rieslingová vinice na světě, samozřejmě pravokořenná. Ostatně pravokořenné keře naleznete i na dalších jejich vinicích, například na unikátní stoleté a příkladně exponované vinici Laurentiuslay Erste Lage nebo druhé nejprudší vinici Mosely, Ritsch Grosse Lage. Elegantní, komplexní, minerální vína za příjemnou moselskou cenu.


Takřka všechna vína spontánně kvašená (dlouhý proces), delikátní práce se dřevem, minimum síry. Minimální zásahy do celého procesu výroby.

Vinařství Carl Löwen se nachází v Německu ve vinařské oblasti Mosela.