Weingut Carl Loewen - Riesling Quant 2023

Elegantní a šťavnatý lehce polosuchý Riesling s příjemnou mineralitou a lehkým zbytkovým cukrem.

Dostupnost Skladem
305 Kč
Weingut Carl Loewen - Riesling Quant 2023
Weingut Carl Loewen - Riesling Quant 2023
Novinka Tip

Quant znamená v místním dialektu DOBRÝ. Přesně takový je i tento mírně polosuchý Riesling - elegantní, šťavnatý, ovocný s příjemnou mineralitou, svěží, krásný nádech meruňky na závěr. Neskutečně pitelný, dobře vyvážený s lehkým zbytkovým cukrem. Spontánní fermentace, teplota nebyla regulována. Lisují se celé hrozny.

Zpočátku sladký šťavnatý začátek, ale pak se sladkost v ústech vytrácí a nastupuje moselská kyselinka. Velmi harmonické, ovocné, meruňkové, minerální.

Doporučujeme k drůbežímu masu, zeleninovým salátům, ryby či asijská pikantní kuchyně.

Doplňkové parametry

Kategorie: Německo
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 11,5 %
Obsah cukru: Polosuché
Odrůda: Ryzlink rýnský (Riesling)
Ročník: 2023
Vinařská oblast: Mosel
Země původu: Německo

Jedná se o tradiční rodinné moselské vinařství. Rodinná firma otec se synem s produkcí do 100 000 lahví ročně. Všechny vlastní vinice v režimu extra šetrném k přírodě - možné především díky stáří vinic a unikátnosti poloh.

Vinice Maximin Herrenberg, kterou vinařství vlastní, je pravděpodobně nejstarší rieslingová vinice na světě, samozřejmě pravokořenná. Ostatně pravokořenné keře naleznete i na dalších jejich vinicích, například na unikátní stoleté a příkladně exponované vinici Laurentiuslay Erste Lage nebo druhé nejprudší vinici Mosely, Ritsch Grosse Lage. Elegantní, komplexní, minerální vína za příjemnou moselskou cenu.


Takřka všechna vína spontánně kvašená (dlouhý proces), delikátní práce se dřevem, minimum síry. Minimální zásahy do celého procesu výroby.

Vinařství Carl Löwen se nachází v Německu ve vinařské oblasti Mosela.