Weingut Heymann Löwenstein - Riesling Röttgen GG 2018

Extrémní, kamenitá břidlice po boku zralého ovoce z teplých strmých teras. Fantastická vůně i chutě s kyselinou, která Vás odzbrojí. Mosela ve svojí plné kráse.

Dostupnost Skladem
990 Kč
Weingut Heymann Löwenstein - Riesling Röttgen GG 2018

Extrémní, kamenitá břidlice po boku zralého ovoce z teplých strmých teras. Vše se točí okolo sušeného ananasu, meruňky, bílé broskve, muškátového oříšku. Dohromady je to až elektrizující kombinace. Exotický dotek marakuji, melounu i trochu liči a mandarinky v dochuti. Hraje fantastickou vůní i chutí s kyselinou, která Vás odzbrojí. Mosela ve svojí plné kráse.

Vinice Röttgen se nachází ve Winningenu, přímo na řece, na zvětralých břidlicových terasách. Svahy v této oblasti byly příliš strmé pro vinice. Až když ve 20. letech 19. století dorazila pruská armáda a její výbušniny, mohly se na strmých kopcích vytvořit terasy. Röttgen je jedna z nejpůsobivějších vinic na Mosele. Půda je zde kamenitá, takže víno je vždy extrémně minerální. Víno je vinifikováno výhradně divokými kvasinkami v dřevěných sudech a absolutně bez přídavku enzymů nebo čiřidel. Zraje na kalech minimálně do léta následujícího roku. Vůně je mnohem působivější, hutnější a opulentnější než u uhlenských vinic. Okusíte droždí, sušený ananas, meruňku, bílou broskev, muškátový oříšek, grapefruit, mučenku, meloun, liči a mandarinku. Toto toto víno je ideální pro ty, kteří mají rádi co nejméně zbytkového cukru.

Weingut Heymann - Löwenstein se nachází v Německu ve vinařské oblasti Mosela.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Ryzlink rýnský (Riesling)
Ročník: 2018
Vinařská oblast: Mosel
Země původu: Německo