Weingut Rainer Sauer - Müller Thurgau 2022

Ukázkový Müller Thurgau z Německé oblasti Franken. Svěží aroma citrusů a bílé broskve. Jemné jak na nose tak v chuti.

Dostupnost Skladem
320 Kč
Weingut Rainer Sauer - Müller Thurgau 2022

KLASIFIKACE: VDP Gutswein trocken
TERROIR: Muschelkalk (Triasový vápenec)

DEGUSTACE

Charakteristický Müller Thurgau, jak vystřižený z učebnice. Odrůdově čistý, aroma žlutého ovoce a bílé broskve. Doprovází jemné květinové a ořechové tóny.

Na patře svěží ovocné chutě s živou kyselinkou, vůně buketu se opět projeví. V dochuti je výrazně ovocitý a komplexní s minerálním závěrem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Německo
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 11,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Müller Thurgau
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Franken
Země původu: Německo

Weingut Rainer Sauer: Tradice a kvalita ve Frankách

Vinařství Weingut Rainer Sauer se nachází v malebném městečku Escherndorf, přibližně deset kilometrů severovýchodně od Würzburgu, na břehu řeky Mohan. Toto rodinné vinařství bylo založeno v roce 1979 a nyní ho vede druhá generace, Daniel Sauer. Většina vín z Weingut Rainer Sauer pochází z prestižní vinice Escherndorfer Lump, která se strmě tyčí nad vesnicí a patří k nejlepším vinicím v celém regionu.

Podloží vinice Escherndorfer Lump je velmi podobné tomu ve francouzském Chablis, jde o triasový vápenec, známý jako Muschelkalk. Tato půda, bohatá na prehistorické mořské fosílie, dává zdejším vínům výraznou mineralitu, která je jejich charakteristickým znakem. Díky tomuto unikátnímu terroiru jsou vína z Weingut Rainer Sauer vysoce ceněna pro svou kvalitu a jedinečný chuťový profil.

Málokdo ví, že Bavorsko, proslulé především svým pivem, je také významnou vinařskou oblastí Německa. Vinařský region Franky, nacházející se na severozápadě Bavorska, má bohatou vinařskou historii sahající až do středověku. Tehdy se pro všechna zdejší vína používalo označení Steinwein, která byla známá svou dlouhověkostí a prestiží. Dnes zde dominuje odrůda Silvaner, která svou kvalitou často překonává i místní Rieslingy, což je skutečně pozoruhodné.