Weingut Rainer Sauer - Silvaner "L" 2022

Silvaner z Německé oblasti Franken, je svěží, čistý, aromaticky velmi bohatý. Mírně kořenitý, specifikem je baňátá láhev, tzv. kozlí měch.

Dostupnost Skladem
580 Kč
Weingut Rainer Sauer - Silvaner "L" 2022
Weingut Rainer Sauer Silvaner L 2022
Novinka Tip

KLASIFIKACE: VDP GROSSE LAGE
TERROIR: Muschelkalk (Triasový vápenec)

L - Leidenschaft

Leidenschaft znamená vášeň, ale také slovní hříčku "trpící stvol." Tato vinice čelí rozmarnému počasí, kde jedině vášeň a odhodlání vinaře překonají všechny nástrahy severního regionu. Víno pochází z nejlepších částí strmé vinice Escherndorfer Lump, jedné z nejlepších vinic celého regionu. Podloží je podobné tomu ve francouzském Chablis, s množstvím prehistorických mořských fosilií, odtud název Muschelkalk.

Vinice má ve spodní a horní části sklon asi 40 %, střední část, odkud pocházejí hrozny pro výrobu tohoto vína, má extrémní sklon 70 %. Sklizeň probíhá až na závěr sezóny a probíhá dvakrát selektivně, což zajišťuje složitost a výjimečnou kvalitu vína.

DEGUSTACE

Víno má zelenkavou barvu se stříbrnými odlesky. Aroma rozmarýnu a šalvěje se snoubí s vůní zralých hrušek a meruněk, doplněné výraznou mineralitou. V ústech je víno čerstvé, křupavé a jemně kořenité. Překvapuje svou mnohovrstevnatostí a opulentností. Díky teplejšímu ročníku je víno extrémně pitelné. Závěr je dlouhý, pikantní, s živou kyselinou a minerálním charakterem, zanechávající gurmánsky dlouhý dojem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Německo
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Sylvánské Zelené
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Franken
Země původu: Německo

Weingut Rainer Sauer: Tradice a kvalita ve Frankách

Vinařství Weingut Rainer Sauer se nachází v malebném městečku Escherndorf, přibližně deset kilometrů severovýchodně od Würzburgu, na břehu řeky Mohan. Toto rodinné vinařství bylo založeno v roce 1979 a nyní ho vede druhá generace, Daniel Sauer. Většina vín z Weingut Rainer Sauer pochází z prestižní vinice Escherndorfer Lump, která se strmě tyčí nad vesnicí a patří k nejlepším vinicím v celém regionu.

Podloží vinice Escherndorfer Lump je velmi podobné tomu ve francouzském Chablis, jde o triasový vápenec, známý jako Muschelkalk. Tato půda, bohatá na prehistorické mořské fosílie, dává zdejším vínům výraznou mineralitu, která je jejich charakteristickým znakem. Díky tomuto unikátnímu terroiru jsou vína z Weingut Rainer Sauer vysoce ceněna pro svou kvalitu a jedinečný chuťový profil.

Málokdo ví, že Bavorsko, proslulé především svým pivem, je také významnou vinařskou oblastí Německa. Vinařský region Franky, nacházející se na severozápadě Bavorska, má bohatou vinařskou historii sahající až do středověku. Tehdy se pro všechna zdejší vína používalo označení Steinwein, která byla známá svou dlouhověkostí a prestiží. Dnes zde dominuje odrůda Silvaner, která svou kvalitou často překonává i místní Rieslingy, což je skutečně pozoruhodné.