Zenato - Amarone della Valpolicella Riserva 2013

Značka: Zenato

Amarone della Valpolicella (zkráceně Amarone) je vlajkovou lodí vín z Veneta.

Dostupnost Skladem
2 450 Kč
Zenato - Amarone della Valpolicella Riserva 2013
Značka: Zenato

Stejně jako Piemont má svá Barola a Barbaresca, Toskánsko Brunella a Vino nobile, severovýchodní část Itálie má své Amarone. Toto červené víno je vytvářeno z částečně usušených hroznů odrůd Corvina (45%-95%), Rondinella (5%-30%) a až 25% dalších povolených červených odrůd. Amarone della Valpolicella se zařadilo mezi elitní italská vína se statusem DOCG v roce 2009.

Špičkové Amarone della Valpolicella Riserva Sergio Zenato.

Víno vyráběné jen ve výjimečných ročnících z odrůd Corvina, Rondinella, Oseleta a Croatina, které pocházejí z nejstarších vinic usedlosti Costalunga v Sant´Ambrogio di Valpolicella. Velmi nízké výnosy jsou jedním z důvodů pro obrovskou koncentraci vína, vůni vanilky a přezrálého ovoce a extrémně dlouhou dochuť vína. Hrozny se sušily 3-4 měsíce v malých dřevených bedýnkách / ošatkách. Tím hrozny a víno z nich vytvořené získávají na na koncentraci. Po fermentaci a maceraci víno zrálo v 75hů sudech ze slavonského dubu 48 měsíců. Následně víno ještě traje přibližně rok v láhvi. Víno ohromující elegance, vyzívající vůně zralých plodů a divoké zemitosti, temné rudé barvy. V chuti je mohutné, vřelé, bohaté, s mnoha vrstvami zralého, konfitovaného ovoce, kořenitosti, divokosti a zemitosti, tóny divokých višní, čokolády. Dlouhá dochuť. Extrémní potenciál ke zrání.

98 bodů od James Suckling,

94 bodů Wine Spectator

93 od Wine Enthusiast pro ročník 2013

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Archivace: 30 let
Klasifikace: DOCG Riserva
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 16,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Corvina, Rondinella
Ročník: 2013
Vinařská oblast: Veneto
Země původu: Itálie

V roce 1960 začal Sergio Zenato s vizí vytvářet kvalitní vína, investujíc do moderních výrobních technik a ekologického hospodaření ve vinicích. Jeho vášeň pro půdu a terroir přinesla vína nejvyšší excellence. Dnes Carla, manželka Sergia, společně s dětmi Albertem a Nadií, pokračuje v odkazu s nekonečným zaujetím. Zenato vína, nyní dostupná ve více než 60 zemích, vynikají díky jejich kvalitě a tradici. Ocenění od Jamese Sucklinga, jako například 91 bodů pro Valpolicellu a 94 bodů pro Ripassu, svědčí o jejich výjimečnosti. V každé lahvičce je zakládána historie a oddanost rodiny Zenato více než 60 let.